​Новини Міноборони: В Україні діє система соціальних пільг і гарантій резервістам

06 грудня 2018, 18:00
​Новини Міноборони: В Україні діє система соціальних пільг і гарантій резервістам

В Україні створена та функціонує система соціальних пільг і гарантій резервістам за контрактом і оперативного резерву. Відтак, на період проходження зборів резервісту гарантується:
- збереження місця роботи;
- середньомісячний заробіток на місці роботи;
- державне страхування на час зборів.

Окрім того, резервіст забезпечується безкоштовно харчуванням, проживанням, медичним обслуговуванням і військовою формою під час зборів. Щодо грошових заохочень та виплат, то резервісту за 30 діб підготовки в рік виплачується:
- грошова виплата із розрахунку до двох мінімальних заробітних плат на місяць, що становить від 2600 до 3500 грн. Виплата цих коштів резервістам здійснюється у військовій частині одразу після закінчення зборів;
- для тимчасово не працюючих – мінімальна заробітна плата в розмірі до 1800 грн.;
- добові за кожен день зборів – від 360 до 900 грн. залежно від військового звання;
- одноразове грошове заохочення (виплачується у січні поточного року за підсумками року, що минув), розмір якого залежить від військового звання і варіюється від 1600 до 3100 грн.

Загальна сума грошових виплат резервістам за місяць підготовки в рік складає від 5 200 гривень рядовим та до 8 666 гривень старшим офіцерам. Також передбачено компенсацію резервісту вартості проїзду до місця зборів та у зворотному напрямку (або ж доставка військовослужбовця здійснюється силами військового комісаріату). А роботодавцю працюючого резервіста – компенсація середньомісячної заробітної плати за весь час виконання працівником обов’язків служби у військовому резерві (за 1 місяць – не менше ніж 3 723 грн).

Для детального інформування в Генеральному штабі створені окремі гарячі телефонні лінії: (067) 332-79-86 – з питань організації зборів резервістів, 0-800-500-051 – щодо проходження військової служби за контрактом, у тому числі для бажаючих вступити до українського війська.

Також на даний час у Верховній Раді перебуває законопроект, який передбачає суттєве підвищення мотиваційних чинників для резервістів. Зокрема, перехід до виплати резервістам грошового забезпечення на рівні військовослужбовців за контрактом за час служби, надання переважного права прийому на державну службу, дострокового набуття права на пенсію та інше.

Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України