Білгород-Дністровська фортеця може потрапити у Попередній список ЮНЕСКО

17 квітня 2018, 12:55

В Одеській області розпочато підготовку заявки на включення Білгород-Дністровської фортеці до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це під час апаратної наради в Одеській обласній державній адміністрації повідомив очільник Одеської області Максим Степанов.

«Вже укладено договір на підготовку заявки на включення Білгород-Дністровської фортеці до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ми розпочали процес розробки необхідних документів», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Зазначимо, підготовку документів до включення у Попередній список ЮНЕСКО профінансують за рахунок коштів обласної Програми розвитку туризму та курортів в Одеській області на 2017-2020 роки.

Крім цього, у березні окремий проект створення та просування комплексного туристичного продукту міста Білгород-Дністровський визнали переможцем конкурсу з Програми підтримки секторальної політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. В рамках цього наступні етапи підготовки документів до внесення фортеці у Список ЮНЕСКО мають реалізувати з коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.

Внесення «Білгород-Дністровської фортеці» у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО забезпечить охорону і збереження цієї пам’ятки, а також дозволить занести її у всесвітній каталог. Завдяки цьому фортецю в Одеській області буде інтегровано до світової туристичної мережі.

Раніше — у листопаді минулого року розпорядженням голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова було створено робочу групу із підготовки пропозицій та проектів документів щодо включення цієї пам’ятки архітектури до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Нагадаємо, що Білгород-Дністровська (Аккерманська) фортеця — один з найпопулярніших туристичних об'єктів півдня України. Більшість істориків вважають засновниками фортеці генуезців, які прийшли в Причорномор'я у XIII столітті.

Довідка. В Україні Список об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО налічує 7 найменувань. Це становить близько 0,65% від загальної кількості об'єктів Світової спадщини.