В Одеській області посилять боротьбу із кором

14 листопада 2017, 14:35

З квітня 2017 року на кір в Одеській області захворіли 812 осіб, з них більшість (66%, або 533 особи) складають діти. Найбільше випадків, а саме – 58%, зареєстровано у місті Одеса. Наразі триває спалах кору у селі Виноградівка Болградського району, де захворіли 21 особа, у тому числі 19 дітей. Усі вони не були щеплені проти захворювання. Про це стало відомо під час апаратної наради в Одеській обласній державній адміністрації.

«Це дуже страшна хвороба, ми знаємо, що вже двоє діток померли від неї. Календар щеплень змістився. Вакцини в Одеській області наявні в достатній кількості. Тому нам потрібно в максимально стислі терміни охопити якомога більше дітей щепленнями від кору. Також слід проводити активну просвітницьку роботу серед батьків. Діти, які свого часу пропустили вакцинацію, повинні пройти її зараз», — заявив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Основною причиною спалаху кору є низький рівень вакцинації дітей старше 2 років та 6 років. У минулі роки була затримка з постачанням вакцин КПК (від кору-паротиту-краснухи) в Одеську область. Через це менше половини дітей були щеплені від кору відповідно до календаря щеплень у 2016-ому році.
  
За даними моніторингу управління охорони здоров'я Одеської обласної адміністрації, після щеплень жодних ускладнень протягом 2017 року не зареєстровано. Бувають поодинокі випадки загальних реакцій у вигляді підвищення температури тіла та місцевих реакцій у вигляді набряку та болю у місці введення вакцини. При цьому кожна серія вакцин, незалежно від виробника, проходить сертифікацію і лабораторний контроль в Україні.
 
Найвище охоплення вакцинацією в області мають: Арцизький, Балтський, Ренійський райони. Найнижче охоплення: міста Одеса, Подільськ, Білгород -Дністровський, Южне, а також Подільський, Ізмаїльський, Захарівський, Ширяївський райони.