В Одеській області покращать систему рейтингування районів

13 листопада 2017, 17:34

Про удосконалення системи рейтингування діяльності голів районних державних адмністрацій йшлося під час селекторної наради Одеської обласної державної адміністрації. Керівники 16 районів Одеської області запропонували внести кілька нових показників, які стосуються якості та безпеки життя.

«Головне завдання рейтингу  – привернути увагу голів РДА до показників соціально-економічного розвитку кожного району, а також до проблемних питань, що стоять на заваді покращення рейтингових позицій, а отже і якості життя мешканців Одеської області. Наприклад, гострим є питання погашення боргів із виплати зарплати в Іванівському, Ренійському, Захарівському районах. При цьому з оплатою послуг ЖКГ ситуація, в цілому, стабільна», — наголосив директор департаменту економічної політики Одеської обласної державної адміністрації Дмитро Радулов.

Нагадаємо, наприкінці жовтня було вперше презентовано рейтинг діяльності 26 районів Одеської області. У дослідженні порівнювали результати роботи РДА за основними показниками: промисловість, будівництво, сільське господарство, капітальні та прямі іноземні інвестиції, а також рівень сплати населенням житлово-комунальних послуг. Лідером жовтневого рейтингування стала Біляївська райдержадміністарція, а у кінці списку опинились Захарівська, Кодимська та Миколаївська.  

Протягом двох тижнів буде оприлюднено оновлене рейтингування районів. До оцінювання діяльності за 9 місяців вирішено додати показник розвитку підприємницької діяльності, а також темпу зростання чи зменшення кримінальних правопорушень (у співвідношенні з аналогічним періодом минулого року). Так, за 9 місяців по області цей показник знизився (-12,6%). Проте, як стало відомо, у Іванівському, Великомихайлівському та Захарівському районах ситуація значно погіршилась. Загалом, кількість показників планують довести до 20-25.

Зазначимо, основою формування переліку показників слугує відповідна постанова Кабінету Міністрів України.