Кількість сміттєзвалищ на Одещині планують скоротити майже у п’ять разів

17 жовтня 2017, 13:39

Наразі на території Одеської області розташовано понад 600 сміттєзвалищ, більше сотні з яких - незаконні. У середньому, в кожному з районів налічується по кілька десятків полігонів із захороненням твердих відходів. Їх планують скоротити до п’яти на район. Про це йшлося 17 жовтня на селекторній нараді під головуванням заступника очільника ОДА Олександра Терещука із керівниками райдержадміністрацій. За словами в.о. директора Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності ОДА Антона Шалигайло, робота у напрямку боротьби із великою кількістю сміттєзвалищ ведеться постійно.
«Перший крок ми вже зробили – інвентаризували всі сміттєзвалища. Далі маємо усунути незаконні звалища відходів, за це відповідають органи місцевого самоврядування, на території яких вони знаходяться. Потім - оптимізація. У кожному районі має залишитися від трьох до п’яти паспортизованих сміттєзвалищ. Наприкінці - розробка пілотних проектів утилізації відходів на місцях. Робота складна і ведеться постійно», - доповів Антон Шалигайло.
Найбільша кількість сміттєзвалищ у Березівському, Тарутинському та Білгород-Дністровському районах.
«Те, що сміттєзвалище є в кожному селі, нас не влаштовує. Необхідно, щоб було одне на три села. Адже це екологія, необхідно думати про майбутнє, про власних нащадків. Сподіваюся, це питання зрушилося з місця», - підкреслив перший заступник голови ОДА Олександр Терещук.
Зазначимо, Одеська облдержадміністрація проводить перемовини з інвесторами щодо будівництва сміттєпереробного заводу. Наразі є три пропозиції пілотних проектів. У планах - проведення тендеру.