«Питання щодо створення соціального житла для переселенців вирішується вже зараз», – Терещук

04 вересня 2017, 11:26

В облдержадміністрації розробляють проектну документацію та вирішують питання із передачею земельних ділянок, щоб створити соціальне містечко для вимушено переміщених осіб в селі Степове Роздільнянського району. Про це розповів перший заступник голови ОДА Олександр Терещук під час розмови із переселенцями, які вийшли на пікет під стіни обладміністрації 4 вересня.

Аналогічну акцію щодо захисту прав вимушено переміщених осіб паралельно влаштували в столиці. Головна вимога – створення соціального житла. Учасники акції – вихідці з Донбасу, які зараз мешкають в занедбаній будівлі на Успенській, 4. За словами мітингувальників, свого часу їм запропонували переїхати в село Борщі в 200 км від Одеси, але там для них немає відповідних умов.  

«Ми поїхали туди навесні, поговорили із місцевими. Всі кажуть, що їдуть працювати в Одесу, бо там нема чого робити! Наразі там живе 15 переселенців. Там, можливо, пенсіонерам добре, їм приносять пенсії, волонтери одяг передають, а в нас, наприклад, є мати з чотирма дітьми! Як вона зможе там жити? І в Степове теж їздили, там просто два будинки посеред степу, і нема роботи», – розповіла  представник громадської організації переселенців «Хорошие люди» Софія Маркіна.

За словами Терещука, зараз відбувається процедура передачі землі, щоб в майбутньому переселенці могли займатись господарством. Також вирішується питання щодо відновлення інфраструктури, зокрема створення школи та дитсадка. А всі інші проблеми та пропозиції мають розглядатися не на мітингах, а в робочому порядку, зазначив перший заступник голови ОДА.

«Давайте ми зустрінемось із вашою ініціативною групою. Запросимо всі профільні управління, обговоримо питання освіти, медицини чи працевлаштування, та всі разом подумаємо. Я гадаю сьогодні реально зробити там робочі місця! Паралельно ми вже вирішуємо питання по присадибних ділянках для всіх, хто захоче займатись господарством», – наголосив він.

Нагадаємо, у селі Степове Роздільнянського району Одеської області запланована реконструкція Центру соціального житла із розвиненою інфраструктурою для вимушено переселених осіб, а також дітей-сиріт та осіб, які опинилися у складних життєвих умовах. Заклад розраховано на 500-600 осіб. «Соціальне містечко» буде створено на базі трьох корпусів колишнього аграрного ліцею. Один з них – на 45-50 квартир –  планують здати в експлуатацію вже у 2018 році. Також розробляється окремий соціальний маршрут від Степового до Одеси.