Святкування Івана Купала

10 липня 2017, 14:28

Святкування Івана Купала в міжлиманні стало помітною подією туристичного календаря Одещини. Організатором народного гуляння виступив туроператор «Марком».

Місцем проведення свята була мальовнича та колоритна сільська садиба «Козацька родина» в селі с. Маринівка Біляївського району. Саме мешканці цього села на березі Хаджибейського лиману дбайливо оберігають давні дохристиянські традиції святкування Івана Купала.

Серед запрошених на свято гостей були українські та іноземні туристи, а також представники місцевої громади, одеських туроператорів, ЗМІ, фольклорні ансамблі та, навіть, знімальна група 7-го турецького телеканалу. Журналісти зі Сходу збирали в Маринівці матеріал для підготовки промо-роликів про Україну.

Свято супроводжувалося виступами народних пісенних та танцювальних колективів. Щира господиня пані Ірина частувала гостей авторською горілкою, місцевим чаєм на травах та справжнім козацьким кулішем. Охочі брали участь у майстер-класах з виготовлення керамічних виробів, плетіння вінків та ляльок-мотанок. Кульмінацією святкування став загальний хоровод та переплигування через вогонь – стародавній слов’янський ритуал очищення. На заході сонця молоді дівчата опустили свої власноруч сплетені вінки на води Хаджибейського лиману.

Від початку до кінця на святі Івана Купала царювала атмосфера гостинності та поваги до народних традицій.