На Одещині діти надто довго перебувають у притулках

10 липня 2017, 11:48

116 вихованців притулків та центрів соціально-психологічної допомоги ніяк не можуть отримати офіційний статус сироти та перебувають в установах попри всі визначені законом терміни. Про це йшлось на нараді із представниками профільних служб за участю заступника голови ОДА з гуманітарних питань Сергія Колебошина.

За законом дитина, яку вилучили з родини, може перебувати у притулку не більше трьох місяців. Далі її долю повинен вирішити суд – надати офіційний статус чи повернути родичам. Але є діти, які знаходяться в таких установах більше року, хоча тут немає всіх необхідних для них умов. Краща ситуація в центрах соціально-психологічної допомоги, де комплекс послуг для дітей більший. Тут вони знаходяться за законом дев'ять місяців, але все одно є категорія, що перебуває надто довго та без статусу. На місцях кажуть, здебільшого проблема в судах, які просто не встигають розглядати справи – не вистачає суддів.

«У нас є наздвичайно великі терміни перебування дітей. Є діти, які по два роки знаходяться у цих місцях, не отримують жодних освітніх послуг, це неприпустимо. Тож давайте ініціювати звернення, відкриті листи до відповідних судів, аби ці справи розглядались в першу чергу», -– наголосив Сергій Колебошин.

Проблема також полягає в тому, що 90% таких дітей йдуть до шкіл та не мають певного рівню знань. Особливо це стосується дітей із розумовими та фізичними вадами. Заступник голови ОДА доручив активізувати роботу на місцях та налагодити координацію між різними підрозділами. Всього на Одещині працюють 9 центрів соціально-психологічної допомоги та 3 притулки. Наразі в них знаходяться 343 дитини.