​Населенню Одеської області компенсують збитки від АЧС

27 червня 2018, 18:00
​Населенню Одеської області компенсують збитки від АЧС

Попередження та ліквідація наслідків африканської чуми свиней в регіоні триває. Власники тварин, які зазнали збитків через АЧС, в обов’язковому порядку отримають компенсацію з бюджету. Про це повідомила заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова.

«Від початку року на території Румунії зафіксовано 42 випадки захворювання. Останній спалах зареєстровано у населеному пункті Тульча, який розташовано поблизу Ізмаїльського району. Наразі вживаються передбачені законодавством заходи, аби не допустити поширення вірусу. Ми плідно співпрацюємо з органами Національної поліції та Державною прикордонною службою, залучаємо ДСНС та Нацгвардію. Населенню буде здійснено відшкодування вартості вилучених тварин у повному обсязі. Наразі, на жаль, не існує вакцини від АЧС. Водночас, занесенню вірусу в господарства можна запобігти, дотримуючись низки правил біобезпеки», — зазначила Світлана Шаталова.

Від початку 2018 року на території регіону зареєстровано одинадцять випадків захворювання. У Савраньскому та Ренійському районі — два, Болградському – один, в Ізмаїльському районі — шість випадків. Продовжується масштабна інформаційно-роз’яснювальна робота.

25 червня, під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Одеській ОДА, було вирішено вжити додаткових заходів з метою недопущення поширення захворювання на інші території. За офіційною статистикою, від початку року на території України виявлено 67 випадків АЧС, майже половина з яких (41%) реєструвалися серед диких кабанів.