На Одещину доставили першу партію антрацитового вугілля з США

13 вересня 2017 року, 17:11

В порт «Южний» зайшов балкер Ocean Ambition із першою партією американського вугілля з Пенсильванії. На борту судна 62 тисячі тон, які будуть розвантажувати чотири дні. В урочистій церемонії, присвяченій початку поставок антрициту з США, взяли участь очільник ОДА Максим Степанов, міністр інфраструктури України Володимир Омелян, представники ПАТ «Центренерго», Посольства США в Україні та Американської торгівельної палати в Україні.

Початок поставок – це результат домовленостей президентів України та США влітку цього року. Наша держава відмовилась від закупівлі антрациту на окупованих територіях Донбасу. За словами керівника облдержадміністрації Максима Степанова, це важлива подія як для Одещини, так і для всієї України.

«Ми зацікавлені в тому, що вугілля розвантажується в портах Одеської області, але найголовніше – енергетична незалежність країни. Вугільна промисловість на Донбасі забезпечувала сотні тисяч робочих місць, приносила мільйони тонн палива на рік, але через російську агресію всі ці потужності залишилися на окупованих територіях.

Тому для нас було дуже важливо налагодити нові канали постачання вугілля. Цей корабель є символом міцної дружби між двома стратегічними партнерами, Україною та США. Хочу пригадати слова Генрі Кіссенджера, що алмаз – це шмат вугілля, який витримав високий тиск! Україна витримає будь-який тиск!» – наголосив Максим Степанов.

Найближчим тижнем до порту «Южний» зайдуть ще чотири таких балкери з майже 300 тис. тон вугілля на борту. За словами представників ПАТ «Центренерго» американський антрацит дозволить країні нормально пережити опалювальний сезон.

«З американською компанією підписано договір на поставку 700 тис. тон. Цього вистачить для ТЕЦ. На сьогоднішній день ціна вугільної продукції становить 113 доларів за тону, весь обсяг буде поставлено в Україну, і ці поставки не призведуть до збільшення тарифів для населення», – зауважив в. о. генерального директора ПАТ «Центроенерго» Олег Коземко.

Перш за все, мова йде про теплоцентралі, які належать ПАТ «Центроенерго». Наразі загальна потреба країни у твердому паливі складає 9 мільйонів тон. 

Портал працює в режимі тестової експлуатації