На початку цього тижня завершив свою роботу другий етап проекту «Мобільна поліклініка – рівний доступ селян Одещини до якісної медицини»

25 липня 2019, 11:25
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Друга хвиля проекту «Мобільна поліклініка – рівний доступ селян Одещини до якісної медицини» стартувала 22 квітня з Савранського та Кодимського районів. Два амбуланси лікарів у складі кардіолога, офтальмолога, гінеколога, ендокринолога, спеціаліста УЗД та рентген-лаборанта, а також дитячого стоматолога та хірурга протягом трьох днів працювали на декількох локаціях в кожному з районів Одеської області.

Завдяки щільній роботі центрів первинної медико-санітарної допомоги з керівниками навчальних закладів, які заздалегідь повідомили батьків про роботу фахівців «Мобільної поліклініки», дитяче населення було охоплено оглядами максимально. В цілому, дитячий хірург оглянув – 1 590, а стоматолог –1 847 дітлахів Одещини.

Якщо у першій хвилі за кількісними показниками більше мешканців було обстежено в південних районах Одещини, то цього разу більш активним було населення північної Одещини, зокрема Кодимського та Роздільнянського районів. Протягом першої хвилі медичних оглядів, які продовжувалися з грудня 2018 року по березень 2019 року, вдалося обстежити 30 000 мешканців у 75-ти населених пунктах Одещини, що у 1,5 рази більше, ніж планувалося. Цілі були виконані на 200%. Це свідчить про високу довіру населення до проекту, а також про гарні відгуки пацієнтів «першої хвилі» «Мобільної поліклініки».

Протягом другої хвилі проекту також вдалося обстежити більше населення Одещини, ніж планувалося. Так, попередньо було заплановано оглянути 12 тис. населення, а огляди пройшли майже 14 тис. жителів Одеського регіону.

Загалом, упродовж роботи «Другої хвилі..» лікарі вперше встановили 1805 діагнозів і направили пацієнтів на лікування, зробили 1581 мамографій, 2 731 ультразвукових досліджень, а також 2 363 офтальмологічних й 2 540 кардіологічних обстежень.

Чисельні позитивні відгуки пацієнтів показують, що населення дуже задоволено робою лікарів «Мобільної поліклініки..». Віддані, чуйні, професіонали своєї справи, орієнтовані на пацієнта. За таких лікарів – українська медицина обов’язково повинна стати найкращою.

Нагадаємо, що цей проект було ініційовано Максимом Степановим з метою надання можливості мешканцям найвіддаленіших куточків Одещини отримати за місцем проживання консультації найкращих фахівців обласних медичних закладів і виявити за необхідністю найбільш поширені захворювання на ранніх стадіях.