На півдні Одеської області відкрили сучасний реперфузійний центр

19 грудня 2018, 14:00
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

У місті Ізмаїл на базі Дунайської обласної лікарні відкрили сучасний реперфузійний центр, де мешканці південних районів зможуть цілодобово отримувати якісне та своєчасне лікування серцево-судинних захворювань. Очікується, що у перший рік роботи у медзакладі буде проведено 300 діагностичних коронарографій і понад 100 стентувань. Про це повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час відкриття центру.

«Центр буде обслуговувати п’ять районів, а це майже 420 тисяч жителів: місто Ізмаїл, Ізмаїльський район, Болградський, Ренійський, Татарбунарський, Кілійський і ОТГ Вилкове. Я дуже щасливий, що за два роки ми стали першою і єдиною областю в Україні, яка створила мережу реперфузійних центрів. Наш регіон має найбільшу протяжність, і ця мережа забезпечує європейський стандарт часу надання спеціалізованої меддопомоги. Тут рятуватимуть життя абсолютно конкретних людей, які без цього не вижили б або отримали інвалідність. І якщо ти доклав зусиль, аби врятувати хоча б одне життя, вважай, що своє прожив не дарма», — зазначив під час спілкування з журналістами Максим Степанов.

Центр складається з ангіографічної лабораторії, палати інтенсивної терапії та допоміжних приміщень. На його створення та закупівлю обладнання з обласного бюджету було спрямовано близько 14,6 мільйонів гривень. У загальному штаті закладу — 15 осіб: серцеві хірурги, анестезіологи та медсестри, які пройшли професійне стажування.

Зазначимо, дотепер у регіоні функціонували 2 реперфузійні центри – в Одесі та Балті, які лише протягом 2018 року врятували понад 800 життів. Зокрема, відділення у Балті обслуговує наразі 7 північних районів. За рік там провели 77 стентувань. «Чи багато це, чи мало? Просто треба запитати тих людей, яким було зроблено стентування. Вони залишилися живі, здорові і зараз радіють життю. Саме це тепер реально і в Ізмаїлі», – підкреслив Максим Степанов.

За словами очільника регіону, ефективність роботи реперфузійних центрів – це результат комплексного підходу. Він складається з екстреної допомоги, зокрема, це обладнання «швидких» електрокардіографами з телеметрією, а також програми безкоштовного лікування пацієнтів у перші 3 дні перебування у реперфузійному центрі.

Зазначимо, в Україні серцево-судинні патології займають перше місце серед причин смертності. Лише в Одеській області за 2018 рік зареєстрували понад 2 тисячі випадків інфаркту міокарда.

Нагадаємо, підвищення якості медичних послуг залишається одним із ключових пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки.