На Одещині вживають заходи для недопущення поширення китайського коронавірусу

29 січня 2020, 15:57
Gallery item

Наразі на території України вірус не виявлено. Проте захворювання вже поширилося на 18 країн світу. Найближча з них до України — Австрія. Відомо про 6081 випадок захворювання, з яких 98,5 % зареєстровані у Китаї. Летальних випадків зареєстровано 132.

«Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та ускладнене дихання, швидкий перебіг та ранній розвиток пневмонії. У разі поширення вірусу на територію України ми очікуємо високу потребу в лікарських засобах для лікування пневмонії. За даними ВООЗ, 25 % хворих мають тяжке ускладнення хвороби та потребують штучної вентиляції легень, що в майбутньому буде становити велике навантаження на медичні заклади особливо відділення інтенсивної терапії та реанімації», — повідомила в. о. директорки департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Оксана Сорочан.

З метою недопущення поширення вірусу на території регіону комісія з питань ТЕБ та НС при Одеській ОДА вирішила вжити наступні заходи.
— Голови РДА, міст обласного значення та ОТГ затвердять госпітальні бази для надання медичної допомоги постраждалим. Також вони мають виділити додаткові кошти на закупівлю медичного обладнання, ліків та респіраторів. Госпітальні бази повинні бути укомплектовані необхідними ліками та обладнанням.
— На пунктах пропуску працюватиме цілодобовий медичний огляд осіб, які приїжджають з країн інфекційного ризику. Наразі перевірили 68 громадян.
— Одеський аеропорт має перевіряти пасажирів з країн інфекційного ризику за допомогою теплові зорів.
— Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації проведе розрахунки лікарських та особистих засобів. Окрім з департаментом фінансів передбачить кошти на придбання апаратів штучної вентиляції легень, багатофункціональних моніторів та інфузоматів. Також департамент має сформувати бригади швидкого реагування для транспортування хворих на коронавірус.
— Адміністрація «Промтоварного ринку» (7 км) повинна розробити власний план дій на випадок виявлення хворого на корнавірус та придбати засоби індивідуального захисту.
— Ректори ВНЗ мають сформувати список студентів, що прибули на навчання після 1 січня 2020 року та забезпечити їхній щоденний медичний огляд.
«Що стосується так званого «карантину». Ми рекомендували усім навчальним закладам регіону опрацювати інформацію по захворюваності на ГРВІ та ГРИП на території їхніх районів. Якщо вони виявлять перевищення епідеміологічного порогу, ми пропонуємо призупиняти навчання», — повідомив заступник керівника Одеської ОДА Денис Ванаш.
Довідка.
Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

За інформацією ВООЗ, середня кількість людей, яка може інфікуватись від одного хворого коронавірусом, становить до 3 осіб (для порівняння від особливо небезпечної хвороби викликаної вірусом Ебола 2-3 особи, від хворого з поліомієлітом — 5-7осіб, від хворого з кором — 12-18 осіб,). Інкубаційний період складає від кількох днів до 14 діб.