На Одещині вшановують пам’ять Героїв Крут

29 січня 2020, 16:12
Gallery item
Gallery item

В Одеській області вшановують пам’ять героїв, полеглих у битві під Крутами 1918-го року. Заступник керівника Одеської обласної державної адміністрації Віталій Свічинський взяв участь у покладанні квітів біля пам’ятної дошки імені Івана та Юрія Лип — одеських борців за незалежність України у XX столітті.

«Сьогодні на Одещині ми вшановуємо пам’ять Героїв Крут. 102 роки тому в цей день 300 молодих хлопців прийняли бій проти більшовицьких загарбників. Вони назавжди залишаться у наших серцях, в нашій пам’яті, адже їх вчинок уособлює в собі відвагу, хоробрість, бажання до свободи українського народу.

В сучасних непростих умовах захисників України ми із гордістю називаємо «кіборгами». Вони своїм патріотизмом, мужністю і героїзмом гідно продовжують славетну історичну військову традицію наших предків», — зазначив заступник керівника ОДА Віталій Свічинський.

Сьогодні пам'ять героїв вшановують і в навчальних закладах регіону, там проходять тематичні заходи та лекції.
В урочистостях взяли участь військовослужбовці, представники громадськості та духовенства.

Для довіки: Бій під Крутами — бій, що відбувся 29 січня 1918-го року поблизу селища Крути та села Пам’ятне на території сучасної Чернігівської області за 130 кілометрів на північний схід від Києва.

Під Крутами оборонці української державності виконали наказ командування і тримали оборону. Яка дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який закріпив молоду українську державність.