​На Одещині відкрився освітянський ХАБ для вчителів

12 серпня 2020, 17:09
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Керівник Одеської облдержадміністрації Максим Куций взяв участь у відкритті першого в Україні учительського ХАБу «Вільний освітній простір». Новий заклад стане простором для кожного вчителя, який бажає реалізувати свій потенціал та підвищити кваліфікацію.

«Сьогодні в Одеській області відбулася дійсно знакова подія — відкрито перший в Україні освітній ХАБ для викладачів. Це сучасний майданчик, де педагоги зможуть реалізовувати свої професійні навички та потенціал. Ми на порозі нового навчального року. Досвід карантину показав, що до дистанційної освіти треба готувати і учнів, і вчителів. І навчальний ХАБ є саме таким місцем. Тут є зали для тренінгів та майстер-класів, можливість для організації інклюзивної освіти, дистанційного навчання та сучасної STEM-освіти», — зазначив Максим Куций.

Серед напрямів роботи ХАБу:

— підвищення кваліфікації вчителів;
— навчання студентів (оскільки Академія у цьому році відкриває відділення магістратури та аспірантури);
— навчання педагогів, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами;
— інноваційна підготовка нового покоління вчителів.

Унікальність освітянського полягає в технічному забезпеченні, сучасному дизайні та поєднанні освітніх центрів та лабораторій в одному приміщенні. У закладі будуть функціонувати:

— Центр дистанційної освіти. На основі центру дистанційної освіти реалізовуватимуться проекти: - «Internet–school» (підтримка обдарованих дітей), «Учитель+»;
— Інноваційна лабораторія початкової освіти: Проект «DO-НУШ» (забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти в контексті Нової української школи);
— Лабораторія STEM – освіти;
— Інклюзивно-ресурсний центр: «Сприймаємо і спільно діємо» (суспільний проект, спрямований на залучення суспільства через навчання для усвідомлення потреб кожного, соціальну рекламу, ЗМІ);
— Інформаційно-ресурсний центр і електронна бібліотека;
— Сучасні тренігові зали;
— Музей освіти Одещини.

Щоденно вільний освітній простір можуть відвідувати та приймати семінарах понад 200 осіб у стаціонарному режимі та необмежена кількість бажаючих в режимі онлайн.

Зазначимо, що ХАБ розташувався в Одесі на вулиці Нахімова, 8. Будівля є пам’яткою архітектури. Упродовж довгого часу вона була занедбана, але зараз отримала нове життя, зберігши свою автентичність.