На Одещині створили комісію із запобігання занесенню і поширенню коронавірусу

19 лютого 2020, 17:05
Gallery item

На закритому засіданні в Одеській обласній державній адміністрації на виконання розпорядження Кабінету Міністрів створили тимчасову протиепідемічну комісію. Вона займеться розробкою територіального плану протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню коронавірусу з виділенням фінансових ресурсів на здійснення заходів згідно із зазначеним планом. Про це повідомив керівник ОДА Максим Куций.

До комісії увійшли представники ДСНС, Нацполіції, Держприкордонслужби, СБУ, Лабораторного центру та департаментів Одеської ОДА. Очолив зібрання заступник керівника облдержадміністрації Віталій Свічинський.

Станом на 19 лютого відомо про 75 201 інфікованих, з них 2010 померли, майже 15 000 осіб видужали. За межами Китаю у світі зареєстровано 1016 випадків захворювання у 25 країнах світу. В Україні випадків підозри на нову коронавірусну інфекцію не виявлено.

Наразі вжито наступні заходи:
• сформовані три бригади швидкого реагування;
• визначені підрозділи у містах та районах, що надаватимуть медичну допомогу 24/7;
• розроблена схема перепрофілювання закладів охорони здоров’я на випадок масового надходження хворих;
• заплановане створення мобільних медичних бригад з метою активного виявлення хворих;
• формуються резервні бригади лікарів;
• у кожній лікарні відкореговано план дій на випадок виявлення хворого;
• проводиться просвітницька робота серед населення.

«На закритому засіданні в Одеський ОДА я затвердив ряд додаткових заходів для недопущення проникнення вірусу у регіон. Узгодили з медиками план дій, якщо до області прибудуть пацієнти з ознаками хвороби. Головною госпітальною базою стане інфекційна лікарня Одеси. 20 боксів на 65 місць вже готові до лікування пацієнтів.

«Важких» хворих, які потребують реанімації, будуть госпіталізувати до додаткових баз, яких в Одесі шість, а у районах області — 11. В області готові до роботи бригади швидкого реагування, а резервні групи лікарів пройшли додаткові тренінги», — підкреслив керівник Одеської ОДА Максим Куций.

Серед додаткових заходів передбачено:
1. забезпечити інформування туристичних агенцій та операторів про ризики інфікування;
2. ресторани, кінотеатри, аеропорти, авто- та залізничні вокзали, а також інші міста масового скупчення людей мають бути забезпечені дезінфекційними засобами та повинні посилити режим поточної дезінфекції;
3. працівники пунктів пропуску мають використовувати спеціальні маски та рукавички під час оформлення осіб з країн групи ризику;
4. визначити місця для тимчасової ізоляції та обсервації певних категорій населення при масових випадках захворювань на коронавірусну інфекцію;
5. передбачити додаткові кошти на закупівлю обладнання, масок та дезінфекторів;
6. забезпечити аптеки противірусними, лікувальними та вітамінними препаратами.