На Одещині створять екологічну мережу для захисту природи області

27 січня 2020, 10:33
Gallery item
Gallery item
Gallery item

За ініціативи Одеської обласної державної адміністрації відновлено роботу координаційної ради з питань формування екологічної мережі Одеської області. До складу ради увійшли провідні науковці, представники відповідальних державних установ та громадськості.

«Одеська область є унікальною територією із різноманітними природними системами та комплексами. Саме тому формування екомережі є пріоритетним завданням для збереження самобутності природоохоронних зон», — підкреслив заступник керівника ОДА Денис Ванаш.
За словами спеціалістів, необхідно забезпечити сталий розвиток екології довкілля, для збереження біорізноманіття та природної спадщини для наступних поколінь. Створення національної екомережі є серед іншого й зобов’язанням України перед міжнародними партнерами.
Необхідно детально визначити стан як малих так і великих річок, аби зберегти їх як природоохоронні об’єкти, покращити показники гідрохімічного та гідробіологічного стану річок та поверхневих вод, визначити межі та надати природоохоронний статус тим місцевостям, які цього потребують.
«Формування екологічної мережі - один із найважливіших пріоритетів забезпечення сталого, ефективного та екологічно збалансованого розвитку України.
Ця мережа включатиме землі водного і лісового фонду, землі оздоровчого та рекреаційного призначення. Необхідно забезпечити належну охорону та збереження цінних природних комплексів Одеської області. Це буде основним завданням Екологічної координаційної ради», - зазначив заступник керівника Одеської ОДА Денис Ванаш.
На наступному засіданні координаційна рада сформує план заходів для захисту природи Одеської області.