​На Одещині розробляють план порятунку водойм

19 лютого 2020, 17:40
Gallery item
Gallery item

На засіданні профільної науково-технічної ради Одеської ОДА обговорювали проблемні питання відновлення екосистеми озер Придунав'я. Зустріч пройшла під головуванням заступника керівника облдержадміністрації Дениса Ванаша. Також були присутні директори профільних департаментів, провідні науковці, представники державних установ та громадськості.

Спеціалісти окреслили можливі кроки по відновленню Придунайських водойм, а саме: озера Сасик, Куяльницького лиману та озера Катлабуг.
За словами науковців, відновлення екосистеми озера Сасик необхідно вирішувати комплексним шляхом, але вже зараз потрібні реанімаційні заходи. Вірішенням цієї проблеми може бути з’єднання Сасика з морем, для цього необхідно спроєктувати та побудувати гідротехнічну споруду.

Екологи наголосили, що будування об'єкту необхідно узгодити із Басейновою радою та оновити дані щодо стану озера Сасик.
Окрім того, екологічна рада розглянула питання поповнення водою озера Катлабуг в Ізмаїльському районі.

«Потрібно розробити план заходів щодо відновлення екосистеми водойм Одещини. Необхідно отримати техніко-економічне обґрунтування щодо екологічного стану водойм і створити стратегічний план дій з урахуванням погодних та кліматичних умов. Не беручи до уваги ці показники, неможливо діяти. Погодні умови цього року створили гостру загрозу обміління водойм Придунав’я, ми звернемось до Обласної ради щодо виділення коштів з обласного бюджету на відтворення та збереження екосистеми природних об'єктів», — наголосив заступник керівника Одеської ОДА Денис Ванаш.