«Ми повинні розповісти людям, як перевірити якість ліків!» – Степанов

07 серпня 2017 року, 17:56

Максим Степанов доручив розробити електронну інструкцію щодо процедури перевірки якості медикаментів та аптек, що продають контрафактні ліки. Питання обговорювалося під час апаратної наради 7 серпня. Наразі цим займається Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Одеській області, але для співробітників установи поки що діє мораторій на планові та позапланові перевірки місць реалізації ліків. Тож єдиний спосіб з`ясувати, що саме продають в аптеці, – звернення від громадян.

«Наприклад, я купив «Но-шпу», вона мені не допомагає, і в мене є сумніви: чи є там відповідні речовини. Я хочу, щоб ви зробили відповідну перевірку, чи відповідає медикамент тій патентній назві, чи ні? Наш обов’язок – донести до людей, у який спосіб вони можуть подати те чи інше звернення, тобто яким чином вони можуть зробити перевірку. І ця інформація в 2017 році повинна знаходитись на відповідному інтренет-ресурсі. Я гадаю, три тижні вам вистачить», – наголосив очільник ОДА.

Після звернення від громадянина, надсилається запит до Державної регуляторної служби, що і дозволяє перевірку аптеки. Процедура займає не більше півтора тижня.  Всього на Одещині існує близько 1500 місць, де продають ліки. Проте цього року написати звернення вирішили лише кілька людей, які сумнівалися у якості медикаментів. 

Портал працює в режимі тестової експлуатації