Мовчання – загроза життю

04 травня 2020, 17:15
Мовчання – загроза життю

У Білгород-Дністровській райдержадміністрації значна увага приділяється питанням сім’ї, охорони дитинства та запобіганню насильства в родинах. За участі очільниці району Ганна Яцишеної відбулось чергове засідання районної координаційної ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім'ї та протидії торгівлі людьми при райдержадміністрації, яку очолює заступник голови Олексій Світенко.

Під час засідання розглянули два гострих питання, що стосуються вчинених протиправних дій у родинах, які проживають на території району.

Так, за інформацією директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяни Домчинської в одній із родин, що мешкає в Новоцаричанській сільській раді, виховуються троє неповнолітніх дітей 2011 р.н., 2014 р. н. та 2016 р. н. З ними у будинку спільно проживає мати і її колишній чоловік, що є біологічним батьком. За повідомленням жінки, вона потерпає від домашнього насилля зі сторони свого колишнього чоловіка, а діти інколи діти стають свідками цього.

Як зазначила Тетяна Домчинська, родина перебуває на обліку сімей, що потрапили у складні життєві обставини. Після отримання повідомлення про насильство, до цієї родини був здійснений візит мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статті. Детально розглянувши всі матеріали стосовно даного випадку, координаційною радою було вирішено запропонувати матері, з метою захисту прав дітей та надання їм психологічної допомоги, тимчасово розмістити їх у денному стаціонарі на базі Центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Крім того, управлінню соціального захисту населення було доручено терміново організувати збір документів на призначення даній родині державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім’ї.

У ході засідання ради також було повідомлено, що минулого тижня надійшла інформація із Семенівської сільської ради про факт скоєння фізичного насилля в родині по відношенню до жінки та її дитини з боку співмешканця. Як було зазначено, чоловік перебував у стані алкогольного сп᾽яніння та поводив себе вкрай агресивно.

Терміново того ж дня було повідомлено правоохоронні органи про скоєння протиправних дій в сім’ї та, спільно з представником ювенальної превенції, у складі мобільної бригади, здійснено виїзд до місця проживання родини, про що ми уже інформували у попередніх матеріалах. Службою у справах дітей райдержадміністрації було з’ясовано всі обставини та складено акт проведення оцінки рівня безпеки дитини. Після спілкування з матір’ю і дитиною, а також за запевненнями жінки, що у сім’ї налагодились відносини і такі ситуації більше не повторяться, було визначено, що негайної потреби вилучення дитини з власної родини немає. Однак хлопця вирішено поставити на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Голова координаційної ради Олексій Світенко наголосив, що всі керівники відповідних загальних та спеціальних служб, суб’єкти із соціальної роботи мають тримати ситуацію на постійному контролі.

За підсумками обговорення питань голова райдержадміністрації Ганна Яцишена акцентувала увагу на тому, що карантинні обмеження, з якими зіткнулись мешканці нашого району, та й усієї країни загалом, є однією з причин поширення останнім часом домашнього насилля.

Крім того, Ганна Яцишена надала доручення щодо забезпечення дорожньою картою закладів, таких як продовольчі магазини, медичні установи, сільські ради, аби посилити інформаційну роботу в напрямку попередження насилля в сім’ях. У цих дорожніх картах буде надано повний алгоритм дій, куди потрібно звертатись, якщо хтось став жертвою домашнього кривдника.