Моряк Андрій Новічков повернувся до Одеси та поспілкувався з журналістами

11 січня 2019, 14:20
Моряк Андрій Новічков повернувся до Одеси та поспілкувався з журналістами

Моряк Андрій Новічков нарешті повернувся до Одеси після перебування в іранській в’язниці. Наразі всі обвинувачення у ненавмисному вбивстві знято. Він подякував Президенту Петру Порошенку та всім, хто доклав зусиль задля його визволення. Про це стало відомо під час прес-конференції Андрія Новічкова.

«Перш за все, я дякую нашому Президенту за те, що не залишив у задавалося б безвихідному становищі. Дякую всім, хто допомагав словом або справою. Без цього я б не повернувся додому», — зазначив Андрій Новічков, який тривалий час перебував під слідством без права покинути Іран.

Зазначимо, наприкінці 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ про помилування іранця Алі Джадуея, раніше засудженого у Харкові за шпигунство на користь Ісламської республіки. Такий дипломатичний крок дозволив провести обмін та визволити одеського моряка з іранської в‘язниці, де йому загрожувала смертна кара. До цього, як стало відомо, його бабусею було направлено близько 900 листів та звернень до різних інстанцій.

У відповідь на питання журналістів Андрій Новічков також розповів про випадок, за яким його було звинувачено у вбивстві, та про умови перебування у в’язниці. Зараз він планує повернутися до своєї роботи, а перед цим відновити необхідні документи.

Нагадаємо, про визволення Андрія Новічкова повідомив Президент України Петро Порошенко 8 січня 2019 року.