«Мобільна поліклініка»: у перший тиждень роботи лікарі оглянули понад тисячу мешканців Одеської області

14 грудня 2018, 17:30
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

У Савранському та Кодимському районах відбулася перша хвиля медичних оглядів і консультацій сільського населення у рамках проекту «Мобільна поліклініка». За три дні команди лікарів безкоштовно обстежили понад тисячу мешканців, які потребували діагностики.

«У перший тиждень роботи проекту «Мобільна поліклініка» дві команди фахівців в обох районах оглянули понад тисячу мешканців. Часто лікарі здійснювали прийом упродовж 10-12 годин, щоб обстежити всіх, хто отримав направлення чи прийшов самостійно. У будь-якому разі проект розраховано щонайменше на рік, тому мешканці цих районів за потреби ще матимуть нагоду пройти діагностику», — підкреслила директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олена Теряєва.

Найбільше пацієнтів потребували консультацій кардіолога- 191, офтальмолога - 190, загалом виконано понад 200 УЗД і понад 100 мамографій. У разі встановлення остаточного діагнозу, хворі отримували рекомендаціі лікаря, направлення на лікування в центральні районні лікарні або обласні медичні заклади.

Окрім того, за результатами обстежень, у деяких пацієнтів було виявлено підозру на онкологічні захворювання. Лікарі направили їх на додаткову діагностику до спеціалізованих закладів. «Зробити медицину доступною для села і виявити патологію на ранніх стадіях – це й було метою проекту», – підкреслює Олена Теряєва. Окрім того, під час роботи мобільних поліклінік в районах було підписано майже 80 декларацій пацієнтів з сімейними лікарями.

Таким чином, мобільні поліклініки відпрацювали в смт Саврань, селах Концеба і Бакша, (Савранський район), а також у Кодимі, смт Слобідка та селі Загнітків (Кодимський район). Причому для мешканців сусідніх населених пунктів райони організували підвезення пацієнтів, яких на обстеження направив сімейний лікар.

Зазначимо, до складу кожної бригади лікарів «Мобільної поліклініки» входять: кардіолог, офтальмолог, ендокринолог, гінеколог, лікар УЗД, рентгенлаборант. Для встановлення діагнозу за потреби використовується телемедицина.

Наступні райони, у які вирушать фахівці наступного тижня, – Ананьївський та Балтський. У першу чергу діагностику проходять ті пацієнти, які мають направлення сімейного лікаря. Обстеження на цьому етапі є безкоштовними, оскільки є частиною програми «Доступна медицина».

Нагадаємо, що голова Одеської ОДА Максим Степанов ініціював проект «Мобільна поліклініка», що є частиною реформи сільської медицини, старт якій дав Президент Украіни Петро Порошенко. Проект передбачає виявлення найбільш поширених захворювань на ранній стадії та подальше направлення пацієнтів для обстеження та лікування у заклади високоспеціалізованої медичної допомоги. Планується, що протягом першої хвилі оглядів спеціалісти побувають у 75 населених пунктах області і оглянуть близько 20 тисяч сільського населення.