«Мобільна поліклініка»: у двох районах Одеської області розпочалися медичні огляди населення

11 грудня 2018, 18:00
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

У Савранському та Кодимському районах розпочато безкоштовні медичні огляди та консультації населення у рамках проекту «Мобільна поліклініка». Протягом дня фахівці оглянули понад 300 пацієнтів, які потребували меддопомоги. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації.

«Сьогодні в Одеській області стартував проект «Мобільні поліклініки». Одна з машин працювала у селі Концеба Савранського району, інша – в місті Кодима. У кожній команді налічується 5 лікарів та рентгенлаборант. За результатами оглядів, у деяких пацієнтів виявлені цукровий діабет і захворювання щитовидної залози, інші за потреби – отримали направлення на додаткові обстеження у закладах вузькоспеціалізованої медичної допомоги», — підкреслила директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олена Теряєва.

Зазначимо, діагностика у мобільних поліклініках здійснюється за направленням сімейного лікаря. Адже ці фахівці найкраще орієнтуються, кому з пацієнтів потрібні термінові обстеження. Таким чином, завчасно формується запис до мобільної поліклініки, і пацієнти не мають незручностей з очікуванням. Однак, якщо хтось із мешканців звернеться без попереднього запису, в залежності від стану здоров'я, він отримає направлення чи матиме можливість пройти потрібне обстеження у фахівця на місці.

До складу кожної бригади лікарів входять: кардіолог, офтальмолог, ендокринолог, гінеколог, мамолог та спеціаліст УЗД. Для встановлення діагнозу за потреби використовується телемедицина.

У Савранському та Кодимському районах мобільні поліклініки працюватимуть в інших селах за графіком ще протягом 12-13 грудня. Потім поліклініки переїдуть в 2 інші райони на Одещини.

Проект «Мобільна поліклініка» є частиною реформи сільської медицини, старт якій дав Президент Петро Порошенко в Окнянському районі. Він передбачає виявлення патологій найбільш поширених хвороб на ранній стадії та подальше направлення пацієнтів для обстеження та лікування у заклади високоспеціалізованої медичної допомоги.

Нагадаємо, 10 грудня голова Одеської ОДА Максим Степанов презентував проект «Мобільна поліклініка». Планується, що протягом першої хвилі оглядів авто-амбуланси побувають у 75 населених пунктах області і оглянуть близько 20 тисяч сільського населення.