«Мобільна поліклініка»: лікарі провели діагностику ще у двох районах Одеської області

21 грудня 2018, 11:25
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Медичні огляди населення у рамках проекту «Мобільна поліклініка» відбулися у Балтському та Ананьївському районах. Загалом за три дні команди спеціалістів оглянули понад тисячу мешканців. За результатами обстежень, близько 120 пацієнтам було вперше встановлено діагнози.

«Дві команди спеціалістів продовжують медичні огляди сільського населення у рамках проекту «Мобільна поліклініка». Цього тижня фахівці працювали у північних районах Одещини – Ананьївському та Балтському. Найбільше пацієнти потребували консультацій кардіолога, ендокринолога та лікаря УЗД. За час перебування медиків 122 пацієнтам було встановлено діагноз вперше, тобто патологію виявили саме завдяки «Мобільній поліклініці». І людина може своєчасно почати лікування», — зазначила директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олена Теряєва.

Оскільки райони організували підвезення пацієнтів з сусідніх населених пунктів, то отримати фахову консультацію змогла максимальна кількість людей.

За результатами діагностики, деяких мешканців було направлено на уточнення діагнозу до ЦРЛ або обласних медичних закладів. Причому в окремих пацієнтів виявлено підозру на онкологічні захворювання.

Олена Теряєва підкреслює, що проект «Мобільна поліклініка» розрахований щонайменше на рік, щоб охопити якомога більше населених пунктів. Зокрема, Одеська ОДА запропонувала депутатам облради передбачити 3,8 млн. гривень за програмою «Доступна медицина» на продовження проекту.

Зазначимо, до складу кожної бригади лікарів «Мобільної поліклініки» входять: кардіолог, офтальмолог, ендокринолог, гінеколог, лікар УЗД, рентгенлаборант. Для встановлення діагнозу за потреби використовується телемедицина. Обстеження проходять всі, хто отримав направлення у свого сімейного лікаря.

У другу неділю роботи мобільних поліклінік дві команди лікарів здійснили обстеження мешканців у місті Ананьїв, селах Гандрабури та Жеребкове (Ананьївський район), а також у місті Балта, селах Піщана та Плужайкове (Балтський район).

Наступні райони, у які вирушать фахівці вже у січні 2019 року – Любашівський та Окнянський.

Нагадаємо, що голова Одеської ОДА Максим Степанов ініціював проект «Мобільна поліклініка», що є частиною реформи сільської медицини, старт якій дав Президент Украіни Петро Порошенко. Проект передбачає виявлення найбільш поширених захворювань на ранній стадії та подальше направлення пацієнтів для обстеження та лікування у заклади високоспеціалізованої медичної допомоги. Планується, що протягом першої хвилі оглядів спеціалісти побувають у 75 населених пунктах області і оглянуть близько 20 тисяч сільського населення.