Міжрегіональна нарада з питань впровадження програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році

31 травня 2019, 15:50
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Сьогодні, за участі представників медичної галузі Одеської, Вінницької, Миколаївської та Херсонської області, відбулася Міжрегіональна нарада з питань впровадження програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році.

Нараду провели заступник та радник Міністра охорони здоров`я України Павло Ковтонюк і Матвій Хренов, а також голова Національної служби здоров`я України Олег Петренко.

З вітальним словом на захід завітав заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Свічинський.

«Програма медичних гарантій – це перелік та обсяг медичних послуг та ліків, які оплачуються з державного бюджету. Нова модель фінансування ставить пацієнта у центр уваги, забезпечує виконання державних гарантій щодо медичної допомоги та дозволяє чітко визначити ролі та зобов’язання органів місцевого самоврядування та керівництва медичних закладів», – підкреслив Віталій Свічинський.

Основною метою заходу є представлення бачення щодо основних складових державної програми медичних гарантій та підготувати заклади охорони здоров`я до наступного етапу реформ, що розпочнеться з 2020 року.

Зазначимо, що відповідно до положень Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» з 2020 року в Україні запроваджується програма медичних гарантій. У межах програми буде визначено обсяг медичних послуг та лікарських засобів, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних тарифів.

Програма медичних гарантій буде існувати як єдина бюджетна програма для оплати всіх медичних послуг та лікарських засобів, передбачених ст. 4 згаданого Закону за відповідними напрямами, в тому числі дітям до 16 років. З її впровадженням змінюється механізм фінансування медичного обслуговування населення: замість медичної субвенції за рахунок якої відбувалося утримання закладів охорони здоров`я, в межах програми медичних гарантій буде оплачуватися медичне обслуговування пацієнтів за договорами про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров`я України, базуючись на принципі «гроші йдуть за пацієнтом».

Нагадаємо, що протягом 30-31 травня в Одесі триває XXV З’їзд серцево-судинних хірургів України, що присвятили своє життя різним напрямкам чи не найскладнішої галузі медицини – серцево-судинній хірургії.