Міністр соціальної політики: Уряд збільшує виплати прийомним родинам, щоб вивести дітей-сиріт з інтернатів

03 лютого 2020, 17:15
Gallery item
Gallery item

Міністр соціальної політики Соколовська Юлія відвідала Одеську область з робочим візитом. Окрему увагу вона приділили закладам, де виховують дітей.

«Наша мета така: кожна дитина повинна виховуватися у сім’ї чи у формі виховання, наближеній до сімейної. Уже з 2020 року збільшено виплати дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які знаходяться в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях і в сім’ях патронатних вихователів з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів.

В абсолютних цифрах це збільшення виплат мінімум на 1100 грн на місяць. У випадках дітей з інвалідністю – збільшення склало із 2 до 3,5 прожиткових мінімумів, що дорівнює майже 3 тис. грн на місяць», — підкреслила Юлія Соколовська.

У 2020 році Уряд збільшив також розмір грошового забезпечення прийомним батькам та батькам-вихователям із 70 до 100% від прожиткового мінімуму. У грошовому еквіваленті це додаткові 630 грн щомісячно.

«Ми пам’ятаємо, що за «хрущовських» часів інтернати вважали благом, що має врятувати суспільство від сирітства. Та минуло 50 років і ми бачимо, що це зовсім не так. Інтернат — не місце для дитини. І ми маємо вжити всі заходи, щоб поступово кількість інтернатів зменшувалася, а діти виховувалися в умовах, наближених до сімейних», — підкреслив заступник керівника Одеьскої ОДА Віталій Свічинський.

Наряду з цим Віталій Свічинський назвав першочерговими завданнями створення систем захисту прав дітей в об’єднаних територіальних громадах, підготовку кадрів для цих систем та залучення місцевої громадськості до захисту прав дітей в Одеській області.