Миколаївський район відвідали представники Одеської облдержадміністрації

16 грудня 2019, 08:55
Миколаївський район відвідали представники Одеської облдержадміністрації

11 грудня керівники відділів та представники структурних підрозділів Одеської обласної державної адміністрації відвідали новостворену Андрієво-Іванівську ОТГ, яка очікує на вибори 22 грудня. У зустрічі, яка відбулася в приміщенні Андрієво-Іванівського сільського будинку культури, взяли участь голова районної державної адміністрації Лариса Висоцька, голова районної ради Віктор Купченко, голови сільських та селищної рад, мешканці сіл Андрієво-Іванівської об’єднаної територіальної громади.

Директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської облдержадміністрації Дмитро Радулов обговорив із мешканцями громади важливість децентралізації та перспективи діяльності ОТГ та наголосив, зокрема, на важливості реформи місцевого самоврядування, яка покладає велику відповідальність на керівництво ОТГ за впровадження конкретних та ефективних змін у громадах. Адже об’єднання зусиль є основоположним принципом життєздатної, спроможної та успішної громади.

«Ми приїхали сюди, щоб продемонструвати та поділитись успішним досвідом ОТГ, щоб проговорити найбільш значущі та найбільш актуальні питання для цієї територіальної громади, підкреслити роль місцевого самоврядування і формування майбутнього переходу від системи: «за нас хтось все вирішить», до системи: «ми вирішимо самі». Перед виборами, дуже важливо, щоб люди, які будуть робити цей вибір, розуміли, що вони безпосередньо впливають на майбутнє своєї території», - наголосив Дмитро Радулов.

Говорячи про ключову реформу України, реформу місцевого самоврядування Дмитро Радулов наголосив, що головна її мета — підвищення якості життя людей шляхом створення умов для розвитку територій та успішних громад.

Також Дмитро Радулов поділився успішним досвідом об’єднаних територіальних громад області, розповів про можливості та перспективи, які відкриваються перед Андрієво-Іванівською ОТГ.

Також перед громадою виступали голова Андрієво-Іванівської сільської ради Сергій Тритишний та голова Скосарівської сільської ради Анатолій Марцинковський. У своїх виступах голови зазначених сільських рад на прикладі проблем кожної сільської ради, висловили думку, що у створенні Андрієво-Іванівської ОТГ вбачають розвиток зазначених населених пунктів та покращення життя мешканців сіл ОТГ.

Під час обговорення було чимало запитань із залу. Мова йшла про наступні питання:

- ремонт дороги державного значення Миколаївка – А-Іванівка – Настасіївка-/М-05, яка являється дорогою державного значення (Т 16-40);

- подальший етап освітньої реформи, зокрема, існування в ОТГ малокомплектних шкіл;

- про наступні кроки у реформуванні медицини та існування госпітальних округів;

- щодо фінансування з обласного бюджету на проведення ремонту А-Іванівського сільського будинку культури;

- про незаконний видобуток піску на території Левадівської сільської ради;

- щодо ремонту дамби та взяття її на баланс А-Іванівської сільської ради;

- про стан пасажирських перевезень на приміських маршрутах Миколаївського району;

- порядок виплати пільг на електроенергію.

На підняті питання представниками обласної державної адміністрації громадянам надано роз’яснення та передані звернення на розгляд до Одеської облдержадмінстрації.