Мешканцям трьох районів Одеської області компенсують збитки від АЧС

12 грудня 2018, 11:00
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Власники тварин, які зазнали збитків через африканську чуму свиней, отримають компенсацію до кінця 2018 року. Про це стало відомо під час позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації.

«Цього року вірус африканської чуми свиней, на жаль, торкнувся півдня Одеської області. Ізмаїльський, Кілійський і Татарбунарський райони вже подали документи на компенсацію збитків з резервного фонду обласного бюджету. Кожен мешканець, який постраждав від цієї надзвичайної ситуації, отримає кошти в обов’язковому порядку», — зазначила заступниця голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова.

Наразі не існує вакцини від АЧС. Проте занесенню вірусу в господарства можна запобігти, дотримуючись низки правил біобезпеки. Відтак, проводиться роз’яснювальна кампанія щодо належного рівня біобезпеки як в домашніх господарствах, так і у великих агрокомплексах. У разі необхідності протиепізоотичні комісії затверджують плани з ліквідації АЧС, а також визначають межі зон захисту та нагляду.

Нагадаємо, випадки АЧС реєструвалися на території Румунії від початку 2018 року. Зокрема, і у населеному пункті Тульча, який розташовано поблизу Ізмаїльського району. Спільно з органами Національної поліції та Державною прикордонною службою із залученням ДСНС та Нацгвардії вживались всі необхідні заходи, аби не допустити поширення вірусу.