Максим Степанов ініціював внесення Аккерманської фортеці у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

07 грудня 2017 року, 18:39

Руйнування північної стіни Аккерманської фортеці вдалося зупинити. Першочергові протиаварійні заходи мають бути завершені до кінця 2017 року.  Про це повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

"Всесвітньо відома Аккерманська фортеця руйнувалася божевільними темпами, особливо її північна стіна. На жаль, півстоліття нічого не робилося, щоб цей процес зупинити. Підрядники, які повинні були проводити протиаварійні роботи, теж не особливо напружувалися. Тільки казковий "пендель" та ультиматум змінити підрядника різко оживили роботи на цьому об'єкті, — повідомив Максим Степанов. — Я розраховую, що вже до кінця грудня ми завершимо першочергові заходи на північній стіні. Наш наступний крок — внесення Аккерманської фортеці у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО".

Голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов доручив профільному управлінні туризму, рекреації і курортів в місячний термін розробити пропозиції та проекти документів щодо включення Аккерманської фортеці у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та забезпечити реалізацію цих заходів до 31 липня 2019 року.

Довідка. Аккерманська (Білгород-Дністровська) фортеця — один з найпопулярніших туристичних об'єктів Півдня України. Точна дата початку будівництва Аккерманської фортеці невідома. Більшість істориків засновниками фортеці вважають генуезців, які прийшли в Причорномор'ї в XIII столітті.

Портал працює в режимі тестової експлуатації