Максим Степанов доручив провести повну інвентаризацію сільськогосподарських земель в Одеській області

06 грудня 2017 року, 13:08

Головне управління Держгеокадастру в Одеській області та районні держадміністрації мають провести в максимально стислі терміни повну інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення, які обробляються у кожному з районів регіону. Відповідне доручення під час апаратної наради надав голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Виконуючий обов’язки начальника головного управління Держгеокадастру Одеської області Сергій Вербовщук доповів, що від початку 2017 року в регіоні було організовано проведення торгів з продажу прав оренди на 216 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 5300 гектарів в регіоні. За останніми даними моніторингу управління, в Одеській області є лише 14 тисяч гектарів земельних ділянок, які можна виставити на торги. Ця цифра, на думку голови Одеської обласної державної адміністрації, є «дуже заниженою»

«Мова йде про десятки тисяч гектарів, навіть про сотні — а ви проводите торги по 6 тисяч гектарів за рік. А решта землі обробляється без жодної сплати оренди. Або, в деяких випадках, люди користуються тимчасовими договорами. Те, що відбувається з Держгеокадастром в Одеській області, думаю, не влаштовує жодну людину. Якщо управління Держгеокадастру хотіло би навести лад, то цифра по аукціонах не була б такою низькою. Більш того, я проводив зустрічі з багатьма виробниками сільськогосподарської продукції. Все, що вони хочуть — мати прозорі правила. Вони згодні сплачувати відповідну орендну плату. За 11 місяців представники управління Держгеокадастру до мене не прийшли і не сказали, що їм потрібна допомога у покращенні ситуації, аби збільшити кількість землі, яку можна винести на торги. Це не робиться, тому що Держгеокадастр це влаштовує. Але мене це не влаштовує. У вас навіть не проведено нормальну інвентаризацію землі. Я вимагаю від вас та керівників районів провести повну інвентаризацію землі, яка обробляється в Одеській області, в межах кожного району», — зауважив  Максим Степанов.

За словами Сергія Вербовщука, за поточний період 2017 року в Одеській області, за результатами торгів, продано право оренди на 199 ділянок загальною площею 4 тисячі 758 гектарів (при стартовій ставці на рівні 8% від нормативної грошової оцінки, середня ставка склала 11,44% за результатами торгів). Також він зазначив, що в регіоні «досить поширене» явище наявності земель без правовстановлюючих документів. За даними управління, таких земель приблизно 50 тисяч гектарів. Коли ця земля може буде оформлена, — Сергій Вербовщук відповісти не зміг.

«Управління Держгеокадастру в Одеській області вказує, що в нас є лише 14 тисяч гектарів землі сільськогосподарського призначення, які наразі можна виставляти на торги. Та й цифра в 50 тисяч гектарів, м'яко кажучи, надто занижена. У нас є багато землі сільськогосподарського призначення, яка відповідно обробляється, але з якої нічого офіційно не сплачується до бюджету. Люди отримують прибуток, але держава, як власник цієї землі, нічого не отримує», — підкреслив Максим Степанов.

Нагадаємо, голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов неодноразово висловлював незадоволення щодо роботи управління Держгеокадастру.
 

Портал працює в режимі тестової експлуатації