Максим Степанов звернеться до Уряду із проханням перевірити дії Держекоінспекції на Чорному морі

31 липня 2018, 18:18
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Голова Одеської ОДА Максим Степанов звернеться до Кабінету міністрів України із проханням перевірити дії Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря у портах Одеської області. Це викликано численними зверненнями підприємців з приводу неправомірних, на їхню думку, дій інспекції, які призводять до затримки суден, наносять значні збитки для судновласників, а також псують міжнародний імідж Одеської області та України, в цілому.

«До мене постійно звертаються представники бізнесу, як локального, так і міжнародного, які працюють у наших портах та вкладають інвестиції у регіон зі схожими скаргами на безпрецедентні дії Державної екоінспекції. Вони розповідають про перевірки із численними порушеннями, які проводяться за відсутності закріпленого на нормативному рівні механізму. Коли я почав із цим детально розбиратися, у мене був шок! На вимогу Державної екологічної інспекції регулярно відбувається затримання морських суден у пунктах пропуску через державний кордон. Це — колосальні матеріальні збитки. Через це ми втрачаємо імідж регіону, який є транспортним хабом України на міжнародній арені. Уявіть, ми — єдина країна Європи, при “заході” у яку судновласники вимушені закладати додаткові кошти у бюджет, по 3-5 тисяч доларів, для проходження так званого “екологічного контролю”», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Також очільник регіону наголосив, що усі скарги від суб’єктів господарювання буде передано до прокуратури.

«Хочу наголосити, що питання екології є надважливим для України. Існує світова практика, тож необхідно брати за приклад ті країни, які є зразком з точки зору екології, дивитися, яким чином у них в портах відбувається екологічний контроль. І потім цей досвід імплементувати у нас. А бізнес має чітко розуміти механізм взяття проб та проведення досліджень. Ця система має бути автоматизованою», — наголосив Максим Степанов.

Зазначимо, під час наради щодо обговорення проблемних питань взаємодії суб’єктів господарювання із Державною екологічною інспекцією Північно-Західного регіону Чорного моря представники бізнесу розповіли, зокрема, про випадки, коли порушення фіксуються інспекторами найчастіше у п’ятницю. Це призводить до простою судна протягом вихідних днів. Підприємці зазначають, середня вартість такого простою на добу складає близько 20-30 тисяч доларів США