Максим Степанов зустрівся з представниками Світового Банку

24 вересня 2018, 17:55
Максим Степанов зустрівся з представниками Світового Банку

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов провів зустріч із робочою групою Світового Банку. Під час дискусії присутні обговорили розвиток медицини в Одеському регіоні, а також можливості реалізації тут майбутнього проекту Світового банку.

«Ми готові інтегрувати в Одеській області проекти Світового банку, реалізовувати їх у стислі терміни. Наразі, зокрема, у нас на меті — максимально впровадити елементи телемедицини у систему надання медичних послуг. Вважаю, що саме в Одеській області ми можемо впровадити телемедичні можливості у повній мірі, а потім розповсюдити цей досвід по всій країні. Адже, окрім великої протяжності нашого регіону, він є дуже різноманітним. Це стосується, зокрема, щільності населення. Окрім того, спостерігається також нестача кваліфікованих лікарів у віддалених селищах нашого регіону. Саме тому телеметрична система, що пов’язує пацієнта у режимі “онлайн” із фаховим медиком, вбачається рішенням цієї проблеми. І ми вже бачимо успішні результати на прикладі Окнянського району», — наголосив Максим Степанов.

У свою чергу, лідер робочої групи Світового Банку Фон Зао зазначив, що досвід Одеської області щодо реалізації пілотного проекту телемедицини може вплинути на впровадження цієї системи в інших регіонах країни. Він також підкреслив, що у майбутньому Світовий банк планує реалізувати в Україні ще один проект у сфері охорони здоров’я.

«У наш великий проект, який ми реалізовуємо та фінансуємо в Україні вже третій рік поспіль, на жаль, Одеську область як партнер, включено не було. Проте, як тільки буде можливість досягти цифри 50% в його реалізації, ми можемо розпочати новий значний проект. Ми будемо рекомендувати Одеську область стати частиною цього проекту у сфері охорони здоров’я», — зазначив лідер робочої групи Світового Банку Фон Зао.

Нагадаємо, підвищення якості медичних послуг в Одеській області є одним з пріоритетів реалізації Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017–2019 роки.