​Максим Степанов: законопроект по Куяльнику вже зареєстровано у ВРУ

22 червня 2018, 15:10
​Максим Степанов: законопроект по Куяльнику вже зареєстровано у ВРУ

Законопроект «Про оголошення природних територій Куяльницького лиману Одеської області курортом державного значення» вже зареєстровано у Верховній Раді України. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Одеської обласної адміністрації Максим Степанов.

«Нарешті, наша ініціатива щодо присвоєння Куяльнику статусу курорта державного значення — у Верховній Раді! Це важливо. Адже Куяльницький лиман — то унікальна скарбниця. За своїми властивостями він не поступається ізраїльському Мертвому морю. Дякую народним депутатам, що почули! Далі зробимо все, аби довести цю справу до кінця», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Зазначимо, очільник регіону звернувся до керівників фракцій ВРУ щодо прийняття відповідного законопроекту ще у квітні. Новий статус дозволить зберегти та раціонально використовувати лікувальні ресурси Куяльницького лиману.

Як повідомлялося раніше, Куяльницький лиман — унікальне родовище мулових грязей як за кількістю запасів, так і за їх хімічними властивостями. На березі лиману розташовано найстарішу грязелікарню України (від 1833 року). Щороку її відвідує понад 25 тисяч людей з 15 країн світу. Також до категорії лікувальних віднесено Куяльницьке родовище мінеральних вод. Природні ресурси дозволяють проводити лікування та профілактику широкого спектру захворювань.