​Максим Степанов: від початку децентралізації місцеві бюджети зросли у 3-5 разів

30 січня 2019, 11:15
​Максим Степанов: від початку децентралізації місцеві бюджети зросли у 3-5 разів

Реформа децентралізації дозволила збільшити місцеві бюджети у 3-5 разів, що робить її незворотною. Таку думку висловив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час ефіру на «5 каналі».

«В Одеській області від початку реформи децентралізації ресурси місцевих бюджетів зросли у 3-5 разів. Звичайно, громади почали самостійно вирішувати, куди витрачати кошти. Наразі ми спостерігаємо, як вони розвиваються. І з кожним днем, з кожним рішенням, з кожною новою утвореною громадою реформа децентралізації стає незворотною», — підкреслив Максим Степанов.

Очільник Одеського регіону зазначив, що Петро Порошенко став першим керівником держави, який віддав владу і фінансовий ресурс на місця. Відтак, на сьогоднішній день 52% коштів зведеного державного бюджету – це саме кошти місцевих бюджетів. На думку Максима Степанова, реформа децентралізації є однією з найуспішніших.

Зазначимо, наразі в Одеській області створено 31 ОТГ, що становить близько 30% території регіону. І протягом року планується об’єднання ще 8-10 громад.

Нагадаємо, у 2018 році об’єднані територіальні громади Одеської області отримали державну субвенцію на розвиток інфраструктури в розмірі 95,3 мільйона гривень. За рахунок субвенції 25 громад регіону реалізували 134 інфраструктурні проекти.