Максим Степанов: В Одеській області повністю ліквідовано чергу на гемодіаліз

27 вересня 2018, 11:28
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Чергу на гемодіаліз в Одеській області ліквідовано. Усі 364 пацієнти з хронічною нирковою недостатністю, які потребують замісної ниркової терапії, отримають її своєчасно. Про це повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час науково-практичної конференції «Нефрологія: UpToDate».

«Багато років в Одеській області існувала величезна черга на гемодіаліз, черга за життям. Офіційно, у 2017 році у ній були 139 людей, з яких троє –діти. У грудні минулого року ми відкрили у регіоні найбільший Центр нефрології в країні. І на сьогодні черги немає взагалі! Наразі в Одеській області процедуру гемодіалізу проходять 364 пацієнти, понад 100 людей знаходяться на перитоніальному діалізі, тобто, життєво важливу послугу наразі отримують усі, кому це необхідно. Скажу відверто, саме завдяки подібним речам я розумію, заради чого працюю», – підкреслив Максим Степанов.

За словами очільника Одеської області, у планах на майбутнє, зокрема, відкриття відділення дитячої нефрології та госпітальної нефрології з реанімацією у регіоні.

Нагадаємо, у грудні 2017 року в Одеській області було відкрито найбільший в Україні Центр нефрології та діалізу. У цей проект залучили понад 1 мільйон євро інвестицій. В травні минулого року також запрацювало відділення гемодіалізу в місті Білгород-Дністровський. Створення центрів діалізу – один із пріоритетів Концепції розвитку системи охорони здоров’я в Одеській області голови Одеської ОДА Максима Степанова.

Довідка.

Гемодіаліз – це очищення крові, що проводиться в стаціонарі та дозволяє продовжити життя хворих на хронічну та гостру ниркову недостатність. Пацієнтів підключають до апарату кілька разів на тиждень, один сеанс очищення триває 4-5 годин.