​Максим Степанов пропонує ввести відповідальність для держорганів за збитки, завдані бізнесу

18 жовтня 2018, 15:00
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Повністю переглянути підхід у відносинах бізнесу і держави запропонував голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час Х Національного Експертного Форуму, який вперше проходить в Одесі. Очільник регіону пропонує, щоб правоохоронні та контролюючі органи несли пряму відповідальність за збитки, завдані бізнесу. Таку норму слід закріпити в спеціальному законі.

«Я вважаю, що контролюючі або правоохоронні органи повинні нести відповідальність у вигляді відшкодування збитків у випадку незаконних дій, які завдають бізнесу ті чи інші співробітники цих органів. Щоб сама система це регулювала, звісно, за рішенням суду», — підкреслив Максим Степанов.

Голова ОДА вважає також, що слід ввести скорочену судову процедуру розгляду скарг від представників бізнесу на подібні зловживання. Він підкреслив, що питання захисту бізнесу сьогодні стало вкрай актуальним, оскільки щодня на підприємствах відбуваються близько 300 обшуків або арештів майна. Водночас, за даними офісу бізнес-омбудсмена, за II квартал 2018 року кількість звернень від бізнесу в Україні зросла на 73% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Найбільше скарг надійшло на дії податкових органів, правоохоронців та державних регуляторів. Відтак, загальна кількість звернень становить понад чотири тисячі.

«Чи комфортно бізнесу в таких умовах? Бо інвестиції можливі тільки в одному випадку – якщо бізнесу буде мега комфортно. Тільки тоді в нашу країну підуть європейські, китайські, американські та й українські інвестори. Тоді будуть і стартапи, і енергоефективність, і робочі місця», – зазначив голова ОДА.

Також Максим Степанов запропонував щомісяця проводити спеціальні засідання Кабінету Міністрів України за участі представників бізнес-спільнот. «Новий формат спілкування дозволить бізнесу не просто виносити на загал проблеми, але й відразу отримати відгук. Цей формат можна так і назвати «Кабмін. Діалог з бізнесом», — додав він.

Організаційним партнером Національного Експертного Форуму Інституту Горшеніна виступила Одеська обласна державна адміністрація. У ньому беруть участь віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, державні діячі, політики, українські та зарубіжні експерти, представники ОБСЄ та РНБО, посли Франції і Кореї в Україні.

Учасники заходу обговорюють ключові питання порядку денного країни під час трьох дискусійних панелей: «Формула миру для України», «Україна – інвестиційний хаб Європи» та «Україна в міжнародному вимірі». Зокрема, йдеться про перебіг ключових реформ в державі, безпекові та зовнішньополітичні виклики, а також інвестиційні перспективи України.