​Максим Степанов пропонує впровадити в Одеській області механізм «кошти йдуть за дитиною» для скорочення черг у дитсадках

17 жовтня 2018, 13:34
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов пропонує розробити і запровадити у регіоні механізм «кошти йдуть за дитиною» у фінансуванні дошкільних закладів, аби повністю ліквідувати черги у дитсадках. Про це стало відомо під час апаратної наради в Одеській ОДА.

«Я дав доручення департаменту освіти, щоб ми вийшли на режим змін щодо введення механізму, коли кошти з місцевих бюджетів виділятимуться на конкретну дитину. Необхідно, аби «гроші йшли за дитиною», незалежно від форми власності того чи іншого дитсадка. Це стимулюватиме приватний сектор відкривати нові заклади дошкільної освіти, а також допоможе системно вирішити проблему з чергами», — підкреслив Максим Степанов.

При цьому, у період з вересня 2017 до вересня 2018 року в Одеській області вже утворено 2400 додаткових місць у дитячих садках. І до кінця року буде створено ще 600 місць.

«Ми брали на себе зобов’язання зменшити черги у дитсадки регіону на 2,5 тисячі місць до кінця року. Наразі цей план практично виконано, і до кінця року кількість місць зросте до 3 тисяч», – зазначив голова Одеської ОДА Максим Степанов.

Окрім того, облдержадміністрація надала рекомендації органам влади на місцях, які також дозволять зменшити черги в дитсадки. Зокрема, йдеться про застосування пільгових ставок орендної плати для розміщення приватних дитсадків, а також зниження навантаження з комунальних платежів. Це відповідно вплине і на зниження вартості оплати послуг для батьків, чиї діти навчаються у приватних дошкільних закладах.

Зазначимо, наразі в Одеській області налічується 856 закладів дошкільної освіти, що на 10 закладів більше, аніж торік. У них навчаються майже 78 тисяч маленьких мешканців регіону. За цей рік показник охоплення дітей закладами дошкільної освіти в регіоні зріс на 4 % і становить 82%.