Максим Степанов: портам Придунав’я потрібно дати імпульс для розвитку та зменшити портові збори

12 лютого 2019, 17:30
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов пропонує зменшити збори у портах Придунав’я. Це дасть новий імпульс для їхнього розвитку, зокрема, в Ізмаїлі, Рені та Усть-Дунайську. Про це очільник ОДА заявив під час розширеної наради з питань розвитку морегосподарського комплексу України, яка відбулася в Ізмаїлі за участі Президента України.

«Статус України, як морської держави, буде збережено. І статус Ізмаїла, як морських воріт України, нам треба зберегти, відновлювати, дбайливо розвивати… Наша присутність на морі є життєво необхідною, це національний інтерес нашої держави», – підкреслив Петро Порошенко.

Очільник регіону Максим Степанов нагадав, що у 2017 році Мінінфраструктури своїм наказом зменшило портові збори на 20%. Однак це рішення не торкнулося дунайських портів. Відтак, голова ОДА закликав виправити ситуацію.

«Більш того, мені здається, що портові збори необхідно зменшити хоча б на 50%. І ми побачимо активізацію економіки, зростання експорту, кращу конкурентоспроможність українських товарів», – підкреслив Максим Степанов.

Також він звернув увагу на іншу проблему – круїзні судна змушені платити збори на рівні з вантажними. «Для розвитку туризму треба переглянути збори для туристичних суден, які заходять в наші порти. Адже зараз вони обліковуються однаково з товарними», – зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації. Окрім того, він запропонував на рівні держави впроваджувати механізми економічних преференцій і стимулювання інвестицій для розвитку портів.

У підсумку очільник регіону звернувся до Президента Петра Порошенка з проханням дати доручення щодо розгляду цих пропозицій на рівні центральних органів виконавчої влади.

«Ми маємо використати всі можливості співпраці з Євросоюзом, взяти активну участь у розвитку транспортного коридору сполученням Європа-Азія. До зазначеної мережі включено 8 морських портів України, і серед них 2 розташовані на Дунаї. Це є Рені і Ізмаїл, де зараз передбачається реалізація ряду інфраструктурних проектів модернізації та розвитку портового комплексу», – зазначив Президент України.