Максим Степанов підбив підсумки діяльності за 2018 рік

16 січня 2019, 14:30
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов підбив підсумки діяльності за 2018 рік, а саме: щодо розвитку інфраструктури, туризму, сучасних технологій в освіті, доступності медичного та соціального забезпечення, залучення інвестицій і створення нових робочих місць. Під час прес-конференції очільник регіону розповів про всі напрями роботи.

«На моє переконання, головне, що повинна робити влада, – це втілювати позитивні зміни, щоб кожен мешканець регіону міг відчути їх на собі. Сподіваюся, у 2018-році нам вдалися такі зміни», – зазначив на початку спілкування із журналістами голова ОДА Максим Степанов.

Очільник регіону підкреслив, що ремонт доріг є надважливим для мешканців і гостей Одещини. Наразі в області відремонтовано 450 кілометрів, у тому числі за минулий рік – 190. Для боротьби із перевантаженими авто, які руйнують нове покриття, закуплено шість пересувних габаритно-вагових комплексів.

Водночас нові об’єкти та потужності з’явилися у галузі медицини. Із відкриттям реперфузійного центру в Ізмаїлі у 2018 році було завершено формування цілої мережі. Відтепер у будь-якій точці області пацієнт із інфарктом міокарда отримає своєчасну допомогу. Окрім того, наразі повністю ліквідовано чергу на гемодіаліз і відремонтовано 31 амбулаторію та ФАП, а ще одну «з нуля» збудовано у Маяках.

«Телемедицина, яку тільки зараз починають запроваджувати інші регіони, у нас успішно працює більше року. Ми закупили 168 мобільно-діагностичних комплексів і відкрили ще два відділення невідкладної допомоги (Emergency department). Ми прагнемо забезпечити однаково високий рівень допомоги і мешканцям міста, і мешканцям села – з сучасними технологіями, фаховими лікарями», – заявив Максим Степанов.

Окремо керівник області зупинився на питаннях освіти, розповівши, як сучасні технології стають доступними навіть у найвіддаленіших школах. Відтак, наразі облаштовано 100 нових кабінетів дистанційної освіти та 51 – для поглибленого вивчення природничо-математичних дисциплін. Усі школи області забезпечено Інтернетом. У комплексі це дозволило у 2018 році запустити унікальний проект дистанційної освіти «Вчитель+».

«Головне – ми почали відкривати нові об’єкти. Минулого року збудували три школи та два дитячі садки. Не меншу увагу приділяємо будівництву інклюзивно-ресурсних центрів і профтехосвіті», – додав Максим Степанов.

Зазначимо, також за рік було збудовано 33 майданчики різного типу. Близько 70 тисяч випускників скористалися безкоштовною платформою BeSmart для підготовки до ЗНО.

Максим Степанов також відзначив і збільшення кількості туристів, які відвідали Одеську область минулого року, до 6,2 мільйонів. Щоб активізувати турпотік, зокрема, відкрилися 19 нових туристичних маршрутів, проведені близько 50 фестивалів.

Окремо він деталізував економічні можливості регіону: надходження від Одеської митниці, інвестиційні проекти, допомогу малому і середньому бізнесу, а також розвиток територіальних громад. Зокрема повідомив, що сумарна вартість інвестпроектів, які зараз перебувають у процесі реалізації, становить 2 мільярди доларів. А завдяки процесу децентралізації, який ініціював Президент України Петро Порошенко, ОТГ отримали майже 92 мільйони гривень державної субвенції на власні інфраструктурні проекти. Всі вони були реалізовані у 2018 році.

Нагадаємо, ці пріоритети є частиною Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова на 2017-2019 роки «Розумний регіон».

Презентація "Одещина-2018: результати і підсумки": https://speakerdeck.com/oda2019/odieshchina-2018-r...