Максим Степанов передав у Кабмін пропозиції щодо обов‘язкової «вайфаїзації» всіх шкіл країни

30 серпня 2018, 13:30
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Максим Степанов передав у Кабінет Міністрів пропозиції змін до законопроекту «Про повну загальну середню освіту», які забезпечать всі школи країни високошвидкісним інтернетом та вайфаєм. Їх очільник області передав особисто Міністру освіти та науки Лілії Гриневич під час її візиту в Одеський регіон.

«Переконаний, що доступ до швидкісного інтернету слід закріпити законодавчо для всіх шкіл країни. Аби це не залежало від голови обласної чи районної адміністрацій. Для цього достатньо просто одного управлінського рішення. Тому ми підготували свої пропозиції до законопроекту “Про повну загальну середню освіту”. І я сподіваюся на підтримку. Цей проект не потребує великих коштів. А його позитивні результати всі відчують дуже скоро», — підкреслив голова Одеської ОДА Максим Степанов.

Очільник Одеської області пропонує доповнити статтю 51 проекту Закону «Про повну загальну середню освіту» такою частиною: «З метою підвищення рівня інноваційної освітньої діяльності, власники закладів загальної середньої освіти забезпечують на територіях таких закладів високошвидкісний бездротовий публічний доступ до мережі Інтернет».

Він також зазначив, наразі в Одеському регіоні майже всі школи забезпечено високошвидкісним Інтернетом. Йдеться про понад 99,5% навчальних закладів (на початку 2017 цей показник становив 37%).

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич відзначила, Одеська область демонстує успіхи у розвитку освіти. Вона зазначила, зокрема, що регіон має один із найбільших показників по Україні за кількістю першокласників – майже 30 300 дітей.

«Мені страшенно подобається, що «Розумний регіон» — це не просто гасло, а реальні кроки. Тут рухаються в заданому стратегічному напрямку. Зробити Одеський регіон розумним можна через інновації, починаючи з інновацій в освіті. Цьогоріч у школи України піде понад 448 тисяч першокласників, що є на 40 тисяч більше, аніж минулого року. Ми матимемо збільшення кількості дітей у школах. І це позитивна новина!», — підкреслила Лілія Гриневич.

Зазначимо, наразі Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич перебуває із робочим візитом в Одеській області. Разом із головою Одеської ОДА Максимом Степановим вона відвідала Балтський район, де пройшла масштабна панельна дискусія із освітянами регіону — вчителі мали змогу висловитися та поставити питання. У подальшій програмі візиту — Балтська загальноосвітня школа, де у пілотному режимі впроваджували концепцію Нової української школи. Візит продовжиться у Савранському районі.

Нагадаємо, ініціатива щодо закріплення на законодавчому рівні обов’язкової появи високошвидкісного Інтернету та Wi-fi у всіх школах країни належить голові Одеської обласної державної адміністрації Максиму Степанову. Вперше він запропонував закріпити обов’язкову «вайфаїзацію» всіх навчальних закладів країни під час серпневої Всеукраїнської конференції «Нова українська школа – старт реформи, участь громад», у якій взяли участь Президент Петро Порошенко, Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, представники Уряду та освітяни.