Максим Степанов: охоплення щепленнями проти кору серед населення області має сягати понад 95%

22 листопада 2018, 15:45
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Рівень охоплення вакцинацією проти кору серед населення Одеської області за 11 місяців має сягати понад 80%, а до кінця року 95%-98%. Про це заявив голова ОДА Максим Степанов під час селекторної наради з головами РДА, керівниками міст та ОТГ.

«Наші діти мають бути максимально захищені. Наразі Одеська область повністю забезпечена необхідною кількістю вакцин проти кору. Не потрібно очікувати спалаху! Просто надайте відповідні доручення медичним закладам щодо проведення вакцинації і контролюйте це питання у постійному режимі. За два тижні показники охоплення щепленнями населення мають сягати 80% у кожному районі, а до кінця року — понад 95%. Вакцинація – це імунний щит населення області, і до його створення мають долучитися не лише медичні працівники, а й органи влади», — наголосив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Директор департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Олена Теряєва у свою чергу зазначила, що наразі показник охоплення щепленнями по Одеській області в середньому сягає 67%. «Для створення колективного імунітету цього недостатньо, необхідно активізувати інформування людей»,— зазначила вона.

Найкраще роботу з вакцинації населення проведено у Ширяївському районі - 95%, Подільському - 92% і Тарутинському - 91%. Найнижчі показники демонструють Кілійський, Ренійський та Ізмаїльський райони, де охоплення щепленнями не перевищує 60%.

Зазначимо, в Україні протягом 2018 року на кір захворіли 38 108 осіб, з них мешканців Одеської області – 2 567 (7%). Для ефективного захисту проти кору людині достатньо мати 2 щеплення. Станом на 1 листопада, в Одеській області залишок вакцини проти кору становив понад 28 220 доз. Кожен заклад первинної допомоги має трьохмісячний запас.

Нагадаємо, від початку 2018 року в Одеській області функціонує цілодобова гаряча медична лінія за номером (048) 753-31-08. Мешканці регіону мають змогу в телефонному режимі отримати кваліфіковані відповіді на питання інформаційно-організаційного характеру з приводу вакцинації від кору, грипу та інших пов’язаних хвороб.