Максим Степанов наполягає на довгостроковому плануванні ремонту доріг

14 вересня 2018, 17:00
Максим Степанов наполягає на довгостроковому плануванні ремонту доріг

Необхідно ввести стратегічне планування ремонту доріг, а також закріпити на законодавчому рівні прозорий механізм розподілу коштів. Про це заявив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

«Важливо мати чіткі правила щодо розвитку інфраструктури. Дорожній фонд – беззаперечно позитивний крок. Однак інколи це відбувається за принципом: хто перший добіг, того й фінансування. Наразі не існує закріплених нормативно-правовими актами методик розподілу коштів як на місцеві, так і державні дороги. Наша пропозиція — закріпити на законодавчому рівні прозорий механізм, а також ввести планування ремонту щонайменше на 3-5 років», — зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Водночас, очільник Одеської ОДА зауважив, що розвиток регіону можливий виключно разом із розвитком дорожньої інфраструктури. За словами Максима Степанова, «минулого року, коли ми відремонтували дорогу на Вилкове, кількість туристів там збільшилася на 60%».

Зауважимо, окрім транспортного коридору М-15 «Одеса-Рені», наразі у пріоритеті також ремонт дороги Р-55 (Одеса-Вознесенськ-Новий Буг), Р-33 (Вінниця-Гайсин-Балта-Велика-Михайлівка), Т-16-27 (КПП «Серпневе»-Тарутине - Арциз-Сарата), Т-16-25 (КПП «Кучурган»-Біляївка-Овідіополь).

Зазначимо, у виїзному засіданні взяли участь голова комітету Верховної Ради України Андрій Павелко, народні депутати, представники профільних Міністерств та відомств. Зокрема, під час обговорення йшлося і про відновлення гідротехнічних споруд у південно-західній частині Одеської області та забезпечення населення питною водою, а також про стан виконання державних програм у сфері оборони та національної безпеки України.

Нагадаємо, у 2017 році було відремонтовано безпрецедентні 259 кілометрів автошляхів Одеської області. Зокрема, побудовано дороги Спаське-Вилкове та Кодима-Балта. З 1 червня відкрито рух транспорту через новозбудований міст біля села Паланка. Наразі триває будівництво автошляху в обхід міста Рені та продовжуються ремонтні роботи на автодорозі державного значення Р-55 Одеса-Вознесенськ-Новий Буг. Ремонт автошляху Струмок-Шевченкове-Кілія вже завершено.