Максим Степанов: До 1 липня підключення районів Одеської області до ЄОДС буде завершено

18 травня 2018, 18:00
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Першого липня цього року всі райони Одеської області підключать до Єдиної оперативної диспетчерської служби (ЄОДС). Наразі за коротким номером «103» до служби можуть зателефонувати 90% мешканців регіону. Про це стало відомо 18 травня під час спільного брифінгу Віце-прем’єр-міністра — Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка та голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова.

«До Єдиної диспетчерської служби, яку ми відкрили 21 березня, залишилося підключити 12 районів. На черзі – Великомихайлівський. До 1 липня ми підключимо всі – без виключення. Крім того, ми йдемо шляхом реформування екстреної медичної допомоги. При цьому, активно використовуємо всі можливості телемедицини. Наша головна мета – це доступність людини до якісних медичних послуг, незалежно від того, де вона мешкає», — відзначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Зазначимо, сьогодні з роботою ЄОДС ознайомився Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Ми бачимо досвід, який реалізовано в Одеській області. Зараз ми його систематизуємо по всій країні. Для нас є надзвичайно важливим залучення найбільшої кількості фахівців та зменшення відстані від лікаря до пацієнта. Це не тільки питання програмного забезпечення, а й питання протоколів, процедур, які запроваджуються на місцевому рівні, а далі – їх можна застосувати на рівні держави», — підкреслив Геннадій Зубко.

Окрім того, під час візиту до Одеської області Віце-прем’єр-міністра — Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко та голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов провели нараду щодо розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Участь у заході взяли головні лікарі центрів первинної медико-санітарної допомоги та сімейні лікарі регіону.

Нагадаємо, до Єдиної оперативної диспетчерської служби Одеської області вже підключено 14 районів та 13 міст регіону. Нова служба значно зменшує час прибуття бригади медиків до пацієнта. Це стає можливим завдяки автоматизації прийому викликів, електронному контролю всіх етапів надання швидкої допомоги, а також оптимізації управління ресурсами.