Лікарі Одеської області вивчають можливості телемедицини у «Школі сімейного лікаря»

26 листопада 2018, 18:35
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Медики Одеської області долучилися до національного освітнього проекту «Школа сімейного лікаря». Його мета – підвищення обізнаності серед сільських лікарів, які працюватимуть у новозбудованих амбулаторіях і ФАПах. У навчальному тренінгу, який відбувся в Одесі, взяли участь понад 50 медпрацівників з Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.

Навчання відбувається в межах реформи охорони здоров’я, яка триває в Україні. Її результатом має стати підвищення якості надання медичних послуг та заробітної плати, а також покращення умов роботи лікарів.

«Завдяки новітнім технологіям, професіоналізму сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів, до 80% звернень пацієнтів можуть бути відпрацьовані на рівні амбулаторії або центру первинної медичної допомоги. Наразі в первинній ланці Одеської області працюють 398 лікарів та 1 157 медичних сестер, більшість з них – у віддалених населених пунктах», – підкреслила директор департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації Олена Теряєва.

Навчання лікарів первинної ланки спрямоване саме на активне застосування сучасних технологій – телемедицини. Наприклад, в Окнянському районі вже протягом року реалізується пілотний проект реорганізації сільської медицини з телемедичним консультуванням за допомогою мобільних діагностичних комплексів.

«Такий сучасний кейс показав свою ефективність: за рік проведено понад 6 тисяч консультацій із сімейними лікарями та висококваліфікованими лікарями обласної клінічної лікарні. Це - нова якість первинної медичної допомоги, яку відчули 20 тис. мешканців Окнянського району. У планах Одещини забезпечити усі ФАПи та лікарські амбулаторії первинки мобільними діагностичними комплексами», — підкреслила Олена Теряєва.

Відтак навчання в «Школі сімейного лікаря» пройдуть понад 500 лікарів з усієї України. Програма також передбачає курс з 15 освітніх відео-лекцій для медпрацівників, які не змогли взяти участь у тренінгах школи. Освітній проект триватиме до 18 грудня та завершиться форумом за участі випускників школи. На ньому планується презентувати результати проекту і сформувати подальші рекомендації для подальшої освітньої роботи з лікарями.

Нагадаємо, підвищення якості медичних послуг є одним з пріоритетів реалізації Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки. Одеська область першою в країні розпочала реформу сільської медицини. Відповідний закон підписав Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до регіону 27 грудня 2018 року.