Лікарі мобільних поліклінік оглянули вже понад 4 тисячі мешканців Одеської області

23 січня 2019, 15:00
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

У рамках проекту «Мобільна поліклініка» безкоштовні медичні огляди мешканців відбулися вже у 25 населених пунктах Одеської області. За цей час дві команди лікарів обстежили понад 4 тисячі пацієнтів, які були направлені на обстеження сімейними лікарями. Зокрема, сьогодні спеціалісти проводять діагностику мешканців Миколаївського та Великомихайлівського районів.

«Коли ми запускали цей проект, було чимало труднощів і критики. Мовляв, це не потрібно. Але ж результат говорить за себе: зазвичай на прийом приходять вдвічі більше пацієнтів, ніж були попередньо записані. За час роботи мобільних поліклінік вперше були встановлені діагнози для понад 500 пацієнтів. Тобто люди дізналися про хворобу на ранньому етапі і почнуть лікуватися. Тож ми навпаки плануємо розширити коло фахівців, які працюють на виїздах, і збільшити кількість таких «амбулансів», – підкреслив під час відвідування Великомихайлівського району голова Одеської ОДА Максим Степанов.

Сьогодні він ознайомився з умовами прийому пацієнтів у Великомихайлівці. Під час спілкування з людьми керівник області наголосив, що проект «Мобільна поліклініка» є довгостроковим. Автоамбуланси будуть щоквартально охоплювати всі райони області, змінюючи населені пункти.

Завдяки мобільним поліклінікам відбувається раннє виявлення найбільш поширених в Україні нозологій, серед яких — серцево-судинні захворювання, цукровий діабет і бронхіальна астма. Тобто своєчасна діагностика в результаті допомагає суттєво підвищити тривалість життя мешканців сіл.

Максим Степанов подякував лікарям, які працюють у складі мобільних полікілінік, адже їхня робота часто триває понаднормований день. Зокрема, до складу кожної бригади входять такі лікарі, як кардіолог, офтальмолог, ендокринолог, гінеколог, мамолог та спеціаліст УЗД. Для встановлення діагнозу використовується також телемедицина. За потреби пацієнта направляють на додаткове обстеження чи лікування у заклади вузькоспеціалізованої медичної допомоги.

Від початку реалізації проекту лікарі мобільних поліклінік здійснили огляди в 11 районах регіону. Запис на діагностику формується завчасно. Для цього необхідно взяти направлення у свого сімейного лікаря.

Нагадаємо, ініціював «Мобільну поліклініку» голова Одеської ОДА Максим Степанов. Проект є частиною реформи сільської медицини, старт якій дав Президент Петро Порошенко. Планується, що протягом першої хвилі оглядів спеціалісти побувають у 75 населених пунктах області і оглянуть близько 20 тисяч сільського населення.