​Лікарі мобільних поліклінік обстежили вже понад 18 тисяч мешканців Одеської області

01 березня 2019, 11:00
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Понад 18 тисяч мешканців Одеської області отримали медичні консультації лікарів мобільних поліклінік. Загалом фахівці здійснили виїзди до населених пунктів 20 районів. Про це повідомили у департаменті охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації.

«У лютому до кожної команди фахівців ми залучили додатково дитячих лікарів – хірургів, дерматологів і стоматологів. Тобто в один день у населеному пункті відбувається одночасно обстеження дітей у навчальних закладах і дорослих у мобільних поліклініках. Протягом березня виїзди буде здійснено ще до 6 районів області, а потім поліклініки відвідуватимуть всі райони повторно, змінюючи населені пункти», — підкреслила директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олена Теряєва.

Зазначимо, завдяки оглядам вузьких спеціалістів вдається своєчасно діагностувати найбільш поширені нозології в Україні, серед яких — серцево-судинні захворювання, цукровий діабет і бронхіальна астма. Загалом за період дії проекту «Мобільна поліклініка» вперше діагноз було встановлено понад 1 500 мешканців.

До складу кожної бригади лікарів входять: кардіолог, офтальмолог, ендокринолог, гінеколог, уролог, спеціаліст ультразвукової діагностики, мамолог, а також дитячі стоматолог, хірург і дерматолог. Аби отримати консультацію у лікарів мобільних поліклінік, необхідно взяти направлення у свого сімейного лікаря. Зокрема, задля організації обстежень дітей у школах місцеві лікарі завчасно попереджають батьків про таку можливість. Огляди проходять лише за їх згодою або в безпосередній присутності.

Упродовж цього тижня мобільні поліклініки працювали у Болградському, Ізмаїльському та Арцизькому районах. За потреби пацієнтів направляють на додаткове обстеження чи лікування у заклади вузькоспеціалізованої медичної допомоги.

Нагадаємо, ініціював «Мобільну поліклініку» голова Одеської ОДА Максим Степанов. Проект є частиною реформи сільської медицини, старт якій дав Президент Петро Порошенко. Планується, що протягом першої хвилі оглядів спеціалісти побувають у 75 населених пунктах області і оглянуть понад 20 тисяч сільського населення.