Інформаційний захід «Про гендерне насильство» пройшов у селищі Тарутине

02 грудня 2019, 16:05
Інформаційний захід «Про гендерне насильство» пройшов у селищі Тарутине

Начальником відділу «Тарутинське бюро правової допомоги» Арцизького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно зі співробітниками Тарутинського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» та спеціалістами Тарутинської районної філії Одеського обласного центру зайнятості у приміщенні центру зайнятості було проведено інформаційний захід на підтримку міжнародної кампанії «16 днів без насильства»», яка з 2001 року проводиться в Україні. Фахівцями була розглянута тема про гендерне насильство.

Під гендерним насильством (gender-based violence) мається на увазі насильство, яке чинять переважно чоловіки проти переважно жінок. Найчастіше (але не тільки) це насильство здійснюється в приватному просторі (домашнє насильство), тому його погано розпізнають і карають органи правосуддя. Це проблема ХХІ століття, актуальна для всіх країн світу: немає жодної країни, де її було б вирішено.

Однією з найпоширеніших форм гендерного насильства вважається так зване домашнє насильство (domestic violence), або насильство в сім’ї, якщо говорити мовою українського законодавства.

Домашнє насильство – дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Було наголошено, що для отримання консультацій чи роз’яснень з правових питань можна звертатися безпосередньо до відділу відділу «Тарутинське бюро правової допомоги» Арцизького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: селище Тарутине, вул. Центральна, 124, або за телефоном 04847-4-04-47.