​Голова Одеської ОДА та Посол ЄС в Україні домовились про посилення співпраці

25 червня 2018, 17:24
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

В ОДА відбулася зустріч голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова із Послом ЄС в Україні Хюгом Мінгареллі. Сторони обговорили плани щодо розширення співпробітництва між Одеською областю та країнами ЄС у рамках реалізації програм підтримки малого та середнього бізнесу.

«Європейський союз є головним зовнішнім партнером для Одеської області. Якщо подивитися на цифри, то лише за січень-квітень обсяг експорту з Одеської області у країни ЄС сягнув понад 152 мільйони доларів. В Одеському регіоні працюють програми підтримки малого та середнього бізнесу, зокрема, це стосується здешевлення кредитних ставок. Вважаю, що ми маємо розширити або поєднати програми, які існують у рамках співпраці ЄС з Україною із тими, які зараз реалізуються в Одеській області», — підкреслив Максим Степанов.

У свою чергу, Посол ЄС в Україні Хюг Мінгареллі засвідчив свою солідарність із реформами, які відбуваються в Україні, та зазначив, що представництво мобілізує усі інструменти, аби надавати максимальну підтримку в їх успішній реалізації, особливо у питанні верховенства права.

«Звичайно, ми спрямовуємо зусилля на розвиток малого та середнього бізнесу. Вже у 15 регіонах України, у тому числі, в Одеському ми створили центри підтримки бізнесу, які існують для надання рекомендацій, навчання і полегшення отримання кредитів для малого і середнього бізнесу. Ми тісно співпрацюємо з державними установами, аби поліпшити бізнес-оточення у регіоні. Звичайно ж, одним з інструментів для досягнення прогресу в цьому питанні є підтримка верховенства права», — зазначив Хюг Мінгареллі.

Під час зустрічі сторони обговорили також процеси децентралізації в Одеській області і програми культурного обміну.