​Голова Одеської ОДА обговорив з гендиректором Єврокомісії питання безпеки та розширення експорту

03 грудня 2018, 15:30
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов зустрівся з керівником Генерального директорату Європейської комісії з питань сусідства і переговорів з розширення ЄС Крістіаном Даніельсcоном. Сторони обговорили співпрацю з Консультативною місією ЄС у галузі цивільної безпеки, а також розширенні експорту та розвитку об’єднаних громад. Окрему увагу під час зустрічі було приділено акту військової агресії РФ у Керченський протоці.

«Докази свідчать про порушення всіх норм міжнародного права: і безпосередньо напад, і так звані, «суди» відносно наших моряків. Я перебуваю в постійному контакті з керівництвом Військово-морських сил ЗС України, у тому числі щодо підтримки родин моряків. Ми повинні зробити зараз усе можливе, аби вони у стислі терміни повернулися в Україну. В цьому ми також розраховуємо на підтримку Європейського Союзу через всі демократичні канали. Мова йде про долі конкретних людей, які нічого не порушували, і були захоплені у полон», — підкреслив Максим Степанов. Він подякував європейським партнерам за чітку позицію з цього приводу.

Європейська делегація ще раз наголосила на тому, що дії Росії у Керченський протоці є неприйнятними.

«Наша позиція дуже чітка: Російська Федерація повинна дотримуватися конвенції щодо вільного трафіку в морських водах. Звісно, такі дії є неприйнятними. Європейський Союз закликає звільнити моряків», — повідомив Крістіан Даніельсcон.

Він також заявив про готовність надалі співпрацювати і надавати підтримку Одеському регіону у розширенні інвестицій та інфраструктурному розвитку.

Нагадаємо, за 9 місяців експорт товарів з Одеської області до країн ЄС сягнув 286 мільйонів доларів, а це — понад 23% від загального обсягу. Голова Одеської ОДА Максим Степанов анонсував відкриття «Центру підтримки експорту» у регіоні. Мета проекту – надавати консультації та на практиці допомагати бізнесу експортувати свої товари. Вже зараз його фахівці запрошують до співпраці виробників Одеської області, які мають бажання експортувати свої товари за кордон.