​Голова Одеської ОДА обговорив з гендиректором Єврокомісії питання безпеки та розширення експорту

03 грудня 2018, 15:30
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов зустрівся з керівником Генерального директорату Європейської комісії з питань сусідства і переговорів з розширення ЄС Крістіаном Даніельсcоном. Сторони обговорили співпрацю з Консультативною місією ЄС у галузі цивільної безпеки, а також розширенні експорту та розвитку об’єднаних громад. Окрему увагу під час зустрічі було приділено акту військової агресії РФ у Керченський протоці.

«Докази свідчать про порушення всіх норм міжнародного права: і безпосередньо напад, і так звані, «суди» відносно наших моряків. Я перебуваю в постійному контакті з керівництвом Військово-морських сил ЗС України, у тому числі щодо підтримки родин моряків. Ми повинні зробити зараз усе можливе, аби вони у стислі терміни повернулися в Україну. В цьому ми також розраховуємо на підтримку Європейського Союзу через всі демократичні канали. Мова йде про долі конкретних людей, які нічого не порушували, і були захоплені у полон», — підкреслив Максим Степанов. Він подякував європейським партнерам за чітку позицію з цього приводу.

Європейська делегація ще раз наголосила на тому, що дії Росії у Керченський протоці є неприйнятними.

«Наша позиція дуже чітка: Російська Федерація повинна дотримуватися конвенції щодо вільного трафіку в морських водах. Звісно, такі дії є неприйнятними. Європейський Союз закликає звільнити моряків», — повідомив Крістіан Даніельсcон.

Він також заявив про готовність надалі співпрацювати і надавати підтримку Одеському регіону у розширенні інвестицій та інфраструктурному розвитку.

Нагадаємо, за 9 місяців експорт товарів з Одеської області до країн ЄС сягнув 286 мільйонів доларів, а це — понад 23% від загального обсягу. Голова Одеської ОДА Максим Степанов анонсував відкриття «Центру підтримки експорту» у регіоні. Мета проекту – надавати консультації та на практиці допомагати бізнесу експортувати свої товари. Вже зараз його фахівці запрошують до співпраці виробників Одеської області, які мають бажання експортувати свої товари за кордон.