Євгенія Волинець: «Варто приділяти більше уваги залученню іноземних коштів, максимально докладати зусиль, щоб території виглядали інвестиційно привабливими»

02 серпня 2019, 18:30
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Сьогодні під головуванням директора Департаменту інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Одеської ОДА Євгенії Волинець відбулась робоча нарада з питань залучення іноземних інвестицій та покращення інвестиційного клімату в Одеській області.

У нараді взяли участь представники районних державних адміністрацій та об’єднаних територіальних громад, а також представник південного відділення Офісу із залучення та підтримки інвестицій «UkraineInvest» Дмитро Місюрьов.

«Варто приділяти більше уваги залученню іноземних коштів, максимально докладати зусиль, щоб території виглядали інвестиційно привабливими. Залучення саме довгострокових іноземних інвестицій, а також активізація діяльності з їх «просування» має бути одним із пріоритетних завдань економічної політики, якщо ми прагнемо в повній мірі розвивати райони та об’єднані територіальні громади», - зазначила Євгенія Волинець.

Підкреслимо, що зараз кожен іноземний інвестор з обережністю ставиться до України та детально розглядає всі нюанси роботи в регіонах. Але, незважаючи на це, Одеська область з кожним днем цікавить потенційних інвесторів все більше. Адже одеський регіон має низку привабливих факторів, які сприяють розширенню її інвестиційних зв'язків: географічне розташування на перетині основних транспортних шляхів між Європою та Азією, великі території, перспективний курортно-оздоровчий комплекс, наукові та виробничі бази та кваліфіковану робочу силу.

Дмитро Місюрьов поділився досвідом щодо створення сприятливих умов для активізації інвестиційної діяльності та розвитку інновацій в регіонах та наголосив на важливість розробки інвестиційних проектів саме на місцях.

Особливу увагу було приділено роз’ясненням, як поетапно має бути розроблений інвестиційний проект, що повинна забезпечувати місцева інвестиційна політика, як зробити аудит потенційних ресурсів та визначити технічні показники інфраструктури, юридичний стан об'єктів та ефективності бізнес ініціатив щодо наявних ресурсів громади тощо.